PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

Turliki kolędują w Europie i Polsce

Środa, 25 stycznia 2012 r.
Autor: Ewa Sterczyńska

Turliki kolędują w Europie i PolsceW dniach od 30 grudnia do 8 stycznia "Turliki" odbyły kolejne tournee po Włoszech. Tym razem na zaproszenie wspólnoty Księży Salwatorianów z Campovalano dziewczęta pojechały koncertować oraz rozpowszechniać kulturę Podhala i Polski w Abruzzo. Ponad 5 koncertów oraz wiele spotkań odbyło się w miejscowościach Guazzano, Bataglia, Campovalano, Sherne oraz w Rzymie, gdzie dziewczęta koncertowały w domu generalnym Salwatorianów.


W ostatnich dniach "Turliki" koncertowały również w Polsce, w dniach od 15 do 22 stycznia odbyły tourne (Bolęcina, Trzebnica koło Wrocławia, Bydgoszcz, Suchy Las, Murowana Goślina, Oborniki Śląskie). W Bydgoszczy śpiewały podczas wykładu prof. Wtorkowskiej na temat technik wokalnych oraz dały krótki koncert w Akademii Muzycznej. W Murowanej Goślinie gościł "Turliki" chór "Canzona".

Przed "Turlikami" jeszcze jeden wyjazd w styczniu do Rawy Mazowieckiej oraz do Otrębus, gdzie spotkają sie z zespołem Mazowsze.

2 lutego zapraszamy na koncert kończący okres śpiewu kolęd do Kościoła Najświetszej Rodziny po Mszy św. o godz. 19:00.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.