PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Lipnica Wielka

Wiadomości

Otwarcie "Orlika" w Lipnicy Wielkiej na Orawie

Wtorek, 22 listopada 2011 r.
Autor: Karolina Kowalczyk

Otwarcie "Orlika" w Lipnicy Wielkiej na Orawie18 listopada to dzień imprez w gminie Lipnica Wielka. Najpierw otworzono "Drogę na Polanę", a w dalszej części dnia dokonano uroczystego otwarcia kompleksu sportowego "Orlik 2012" z udziałem Wojewody Małopolski Stanisława Kracika. Obiekt ten ulokowany jest w samym centrum miejscowości, w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Gminy, Domu Ludowego i Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Koszt całkowity inwestycji to 1.045 739,98 zł, w tym dofinansowanie z budżetu państwa: 492.000,00 zł, z budżetu Województwa Małopolskiego: 333.000,00 zł; z budżetu gminy Lipnica Wielka 220.739,98 zł.


Poza Panem Wojewodą uroczystość ta zgromadziła między innymi: Radnych Wojewódzkich Jana Hamerskiego i Barbarę Dziwisz, Wojciecha Wójtowicza - Przewodniczącego Rady Nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Radnego Krakowa, Starostę Nowotarskiego Krzysztofa Fabra, przedstawicielkę Małopolskiego Kuratorium Oświaty Panią Marię Głuszak, Radnych Powiatowych: Juliana Stopkę i Jana Kuczkowicza, Przedstawicieli gmin: Jabłonka (Zastępca Wójta Bolesława Wójcika i Sekretarza Gminy Andrzeja Woszczka) oraz Starostę Stefanova na Słowacji Jozefa Kakackę, Księży Proboszczy naszych parafii, inspektorów budowlanych, poprzednie władze gminy, radnych gminnych, sołtysów, kierowników jednostek organizacyjnych i wielu innych znamienitych gości. Nie obyło się bez towarzyszenia naszej regionalnej Muzyki Lipnickiej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali:
- Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik,
- Starosta Nowotarski Krzysztof Faber,
- Radna Wojewódzka Barbara Dziwisz,
- Wykonawca z Firmy Dawar Sport Dariusz Komar,
- Ksiądz Proboszcz Zbigniew Zięba,
- Ksiądz Proboszcz Erwin Emil Kliś,
- Przewodniczący Rady Gminy Lipnica Wielka Mariusz Wnenk,
- Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski.

W dalszej części uroczystości goście przecinający wstęgę usiłowali strzelić pierwszego gola. Jednakże młodociany bramkarz z Lipnicy Wielkiej okazał się niepokonany. Póżniej miał miejsce program sportowy podzielony na dwie części - pokaz piłki nożnej i koszykówki przygotowany przez nauczycieli Tomasza Kramarza i Annę Węgrzyn.

Po części sportowej wszyscy goście przeszli do Domu Ludowego na dalszą część imprezy. Tam kolejno przemawiali: Wójt Gminy Lipnica Wielka Bogusław Jazowski, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik, Radna Wojewódzka Barbara Dziwisz oraz reprezentantka Kuratorium Oświaty Maria Głuszak. Po przemówieniach wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny "Orawianie" im. Heródka z Przywarówki pod kierownictwem Eugeniusza Karkoszki. Dzieci ujęły widownię swoją żywiołowością i naturalnością.

Po występach Wojewoda Małopolski wręczył Panu dr Andrzejowi Jazowskiemu, medal brązowy "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczenie to przyznawane jest osobom wyróżniającym się w dziedzinie twórzości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Medal jest odznaczeniem szczególnie prestiżowym, honorującym wybitne zasługi na polu kultury.

Po zakończeniu uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek w Domu Ludowym przygotowany przez Panią Marię Bandyk. Całość imprezy prowadził Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Jan Kuliga.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.