PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Wiadomości

Święto Matki Boskiej Zielnej w Ludźmierzu

Wtorek, 17 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

fot. Jan Ciepliński15 sierpnia odpustem Wniebowzięcia NMP rozpoczał się 3-letni okres przygotowań do jubileuszu 50-lecia koronacji cudownej figury Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Koronacja w roku 1963 łączy się także z faktem przekazania berła przez Matkę Bożą ówczesnemu biskupowi Karolowi Wojtyle.


W miejscu, gdzie odbyła się koronacja i gdzie Matka Boża przekazała berło ówczesnemu biskupowi krakowskiemu Karolowi Wojtyle, przed Mszą Św. została odsłonieta płaskorzeźba upamietniająca to wydarzenie. Sumie odpustowej przewodniczył J.Em. ks. kard. Franciszek Macharski.

Uroczystości zbiegły się również z II Światowym Zjazdem Górali, którzy licznie przybyli tego dnia do Matki Bożej Ludźmierskiej, a następnie udali się na obrady plenarne do Domu Podhalan w Ludźmierzu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.