PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Wiadomości

Ruszyła budowa mostu w Ludźmierzu

Wtorek, 19 kwietnia 2011 r.
Autor: PZD w Nowym Targu

Ruszyła budowa mostu w LudźmierzuPodhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe przystąpiło do budowy mostu na potoku Lepetnica w miejscowości Ludźmierz (most przez który prowadzi droga na Krauszów). W ciągu kilku dni pracownicy firmy rozebrali stary obiekt i właśnie przystąpili do budowy nowego mostu.


Do koryta rzeki wjechała palownica, maszyna do drążenia otworów w dnie rzeki. Filary przyszłego mostu mają mieć głębokość prawie dziewięciu metrów poniżej dna potoku. W wydrążonych dziurach zostaną umieszczone metalowe rury, w którym umieszczone zostanie zbrojenie, a całość zostanie zalana betonem. Palownica waży kilkadziesiąt ton, dlatego zanim wjechała do potoku, robotnicy musieli umocnić jego koryto, żeby maszyna nim nie ugrzęzła. Przypominamy, że droga z Ludźmierza do Krauszowa jest zamknięta, a objazd prowadzi ul. Podhalańską.

Budowa mostu na Lepetnicy to dopiero początek inwestycji, która ma znacznie szerszy zakres. Główny front robót obejmie przebudowę 6,8-kilometrowego odcinka drogi powiatowej biegnącej z Ludźmierza, przez miejscowości Lasek i Trute, aż do Klikuszowej i skrzyżowania z drogą krajową, czyli "zakopianką". Roboty drogowe będą polegały w głównej mierze na poszerzeniu i modernizacji nawierzchni asfaltowej jezdni na całym odcinku drogi, wzmocnieniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu poboczy, modernizacji istniejących chodników, budowie azylu dla pieszych, przebudowie zatok autobusowych, istniejących zjazdów indywidualnych oraz publicznych, skrzyżowań i urządzeń odwadniających rowy i przepusty, montażu barier ochronnych, poręczy, oświetlenia przejść dla pieszych budowie nowe oświetlenia ulicznego oraz na wykonaniu oznakowania poziomego i pionowego.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu jazdy na drogach powiatowych stanowiących połączenie miejscowości Ludźmierz z Klikuszową. Trasa drogi nie ulegnie zmianie. Termin realizacji inwestycji to 20 października 2011 roku. Wartość robót to 5 milionów 940 tysięcy złotych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.