PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Miętustwo

Zaproszenia

Dożynki Miętusiańskie

Niedziela, 11 września 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Dożynki MiętusiańskieUroczystości dziękczynne za tegoroczne zbiory odbędą się także w parafii Najświętszej Maryi Królowej Polski w Miętustwie. Dożynki Miętusiańskie, które odbędą się w niedzielę 11 września 2016 r. rozpocznie msza święta o godz. 11.00. Za plony dziękować Panu Bogu parafianie z Cichego, Czerwiennego, Ratułowa i Starego Bystrego.


Dalszą część uroczystości stanowić będzie festyn w ogrodzie plebańskim, który rozpocznie się o godz.12.15. Na scenie plenerowej wystąpią „Mali Miętusianie”, schola parafialna pod kierownictwem organisty Andrzeja Zaryckiego, uczniowie ze Szkół Podstawowych w Czerwiennem i nr 1 w Cichem, zespół „Honielnik” z Czerwiennego, zespół „Cantare” z Ratułowa.

Dodatkowymi atrakcjami będą konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami, malowanie buziek dla dzieci, pokaz ratownictwa OSP i harcerzy, a także degustacja potraw regionalnych.

Część dochodu z imprezy przeznaczona będzie na cel charytatywny dla Izy chorej na białaczkę limfoblastyczną.

Do uczestnictwa w Dożynkach Miętusiańskich zapraszają Związek Podhalan Oddział Miętustwo, Parafia w Miętustwie, OSP Ciche Dolnem Czerwienne Dolne i Ratułów Dolny oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.