PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Niedzica

Rozmaitości

Zwiedzanie elektrowni wodnej w Niedzicy atrakcją turystyczną Małopolski

Sobota, 16 października 2010 r.
Autor: AKS

Fot. Archiwum ZEW Niedzica S.A.Już po raz kolejny ZEW Niedzica SA zostało wyróżnione w cieszącym się ogromnym zainteresowaniem konkursie Wielkie Odkrywanie Małopolski, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, dziennik „Polska. Gazeta Krakowska” i Małopolską oraz Polską Organizację Turystyczną. Obiekty turystyczne ZEW-u, co roku zdobywają uznanie wśród biorących udział w głosowaniu nad wyborem najbardziej wartościowych ofert turystycznych Małopolski, co w poprzednich latach przynosiło zwycięstwa i wyróżnienia w wielu kategoriach konkursu, m.in. dla wyciągu Polana Sosny – jako Najlepszej Stacji Narciarskiej, Hotelu Pieniny i Chaty Spiskiej za najlepszą Bazę Noclegową, czy Restauracji Dwór – w kategorii Baza Gastronomiczna.


XI finał edycji plebiscytu to kolejny sukces dla ZEW-u, jako że za jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych głosujący uznali zwiedzanie elektrowni wodnej w Niedzicy.

Nagrodę w postaci wyróżnienia za możliwość obejrzenia z bliska najwyższej ziemnej zapory w Polsce, odebrał podczas finału konkursu, Prezes ZEW Niedzica SA – Grzegorz Podlewski.

Doceniona przez głosujących atrakcja daje niecodzienną możliwość dotarcia do samego „serca” elektrowni. Podczas dwugodzinnego spaceru w towarzystwie przewodnika każdy zainteresowany wejść może w świat skomplikowanych przemian energetycznych, zachodzących w Elektrowni, a ściślej w sztolni, turbinie, generatorze, transformatorze... może dowiedzieć się, jak bezpieczeństwa budowli pilnuje aparatura kontrolna, i przespacerować się galerią biegnącą dnem Zapory Głównej. To wycieczka, która na długo pozostaje w pamięci.

ZEW Niedzica SA zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia elektrowni codziennie, wystarczy tylko zadzwonić pod numer 519 337 106 lub 182629383, 182629474 lub wysłać maila na adres: hotel.pieniny@niedzica.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My...
    40 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.