PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Niedzica

Rozmaitości

Zwiedzanie elektrowni wodnej w Niedzicy atrakcją turystyczną Małopolski

Sobota, 16 października 2010 r.
Autor: AKS

Fot. Archiwum ZEW Niedzica S.A.Już po raz kolejny ZEW Niedzica SA zostało wyróżnione w cieszącym się ogromnym zainteresowaniem konkursie Wielkie Odkrywanie Małopolski, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, dziennik „Polska. Gazeta Krakowska” i Małopolską oraz Polską Organizację Turystyczną. Obiekty turystyczne ZEW-u, co roku zdobywają uznanie wśród biorących udział w głosowaniu nad wyborem najbardziej wartościowych ofert turystycznych Małopolski, co w poprzednich latach przynosiło zwycięstwa i wyróżnienia w wielu kategoriach konkursu, m.in. dla wyciągu Polana Sosny – jako Najlepszej Stacji Narciarskiej, Hotelu Pieniny i Chaty Spiskiej za najlepszą Bazę Noclegową, czy Restauracji Dwór – w kategorii Baza Gastronomiczna.


XI finał edycji plebiscytu to kolejny sukces dla ZEW-u, jako że za jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych głosujący uznali zwiedzanie elektrowni wodnej w Niedzicy.

Nagrodę w postaci wyróżnienia za możliwość obejrzenia z bliska najwyższej ziemnej zapory w Polsce, odebrał podczas finału konkursu, Prezes ZEW Niedzica SA – Grzegorz Podlewski.

Doceniona przez głosujących atrakcja daje niecodzienną możliwość dotarcia do samego „serca” elektrowni. Podczas dwugodzinnego spaceru w towarzystwie przewodnika każdy zainteresowany wejść może w świat skomplikowanych przemian energetycznych, zachodzących w Elektrowni, a ściślej w sztolni, turbinie, generatorze, transformatorze... może dowiedzieć się, jak bezpieczeństwa budowli pilnuje aparatura kontrolna, i przespacerować się galerią biegnącą dnem Zapory Głównej. To wycieczka, która na długo pozostaje w pamięci.

ZEW Niedzica SA zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia elektrowni codziennie, wystarczy tylko zadzwonić pod numer 519 337 106 lub 182629383, 182629474 lub wysłać maila na adres: hotel.pieniny@niedzica.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.