PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Niedzica

Rozmaitości

ZEW Niedzica SA wspiera akcję „Bezpieczne dziecko na drodze”

Piątek, 2 grudnia 2011 r.
Autor: ZEW Niedzica

ZEW Niedzica SA wspiera akcję „Bezpieczne dziecko na drodze”Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. już po raz czwarty przyłączył się do ogólnopolskiej kampanii społecznej pn. „Bezpieczne dziecko na drodze”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom udającym się do i ze szkoły, co w ostateczności przyczynia się do zmniejszenia zagrożeń komunikacyjnych z ich udziałem. Spółka wspierała akcję poprzez udział w spotkaniach z dziećmi, które odbywały się w szkołach podstawowych w formie pogadanki.


Czynne wsparcie szczytnej kampanii zapewniali każdorazowo policjanci miejscowych sekcji ruchu drogowego, którzy zapoznawali dzieci z podstawowymi przepisami ruchu drogowego, regułami bezpiecznego zachowania się na drodze, znaczeniem znaków drogowych, a także rodzajami zagrożeń, jakie spotkać je mogą, szczególnie w drodze do i ze szkoły. Swoimi doświadczeniami w ruchu drogowym i cennymi wskazówkami z punktu widzenia użytkowania dróg jako kierowcy dzielił się również Prezes Zarządu ZEW – Grzegorz Podlewski.

W tym roku akcją objęte zostały dzieci w wybranych szkołach podstawowych regionu, tj. w Trybszu, Dębnie, Grywałdzie oraz w Sromowcach Niżnych. Łącznie w spotkaniach informacyjno-edukacyjnych uczestniczyło 240 wychowanków od klas zerowych do trzecich.

Mali uczestnicy spotkań oprócz ważnej dawki wiedzy, z rąk Prezesa otrzymali upominki w postaci, m.in. odblasków, breloków z latarkami i gier edukacyjnych o bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

- Cieszy fakt, iż możemy uczestniczyć w akcji, która przyczynia się do podniesienia świadomości dzieci o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zagrożeniach na jakie są szczególnie narażone w okresie jesienno-zimowym – stwierdza Prezes.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk w ramce VIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.