PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Zwiedzanie Kościółka św. Anny

Środa, 5 maja 2010 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Marcin JagłaW roku 2010 Małopolska Organizacja Turystyczna na zlecenie Województwa Małopolskiego realizuje zadanie pn. „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej”, którego głównym celem jest promocja obiektów architektury drewnianej. W okresie od 1 maja do 30 września udostępnionych do zwiedzania zostanie 50 sakralnych obiektów drewnianych w całej Małopolsce. Miasto Nowy Targ wraz ze swoim cennym zabytkiem - kościołem św. Anny, leżącym na Szlaku Architektury Drewnianej przystąpiło to tego projektu.


W ramach tzw. trasy podhalańskiej kościół św. Anny udostępniony będzie poza godzinami nabożeństw w następujących dniach i godzinach:
Czwartek14.00 - 18.00
Piątek 14.00 - 18.00
Sobota 10.00 – 14.00
Dodatkowe udostępnienie dla zwiedzających tak cennego dla naszego miasta zabytku zapewne przyczyni się do zwiększenia liczby odwiedzających i podziwiających piękno i ducha tradycji oraz bogactwo historii miasta Nowego Targu zamkniętej w drewnianych ścianach tej XV - wiecznej świątyni.
Więcej informacji o całym przedsięwzięciu w Małopolsce znaleźć można na stronie www.drewniana.malopolska.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIIITorebka filcowa XIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.