PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Stanisław Mazuś wystawia w „Jatkach”

Czwartek, 17 marca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW Galerii „Jatki” można oglądać wystawę malarstwa lubelskiego artysty malarza Stanisława Mazusia, który do Nowego Targu przyjechał z pokaźną kolekcją prac będących przekrojem jego twórczości. Swoistego podsumowania dokonał on z okazji niedawno obchodzonych 70. urodzin.


Stanisław Mazuś podkreśla, że jest malarzem reprezentującym tradycyjny styl i warsztat. Nie wyobraża sobie by malarstwo plenerowe uprawiać we własnej pracowni odwzorowując ze zdjęć wykonanych w plenerze, a wyświetlonych z ekranu laptopa. Uważa że malować należy również emocjami, a te można odczuć tylko w malowanym miejscu.

Stanisław Mazuś ma na swoim koncie ponad sto wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Swoje prace pokazywał już we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Rosji, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Węgrzech, Grecji, Włoszech, Szwecji i USA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    130 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Spinka góralska ISpinka góralska IMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    170 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.