PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Stanisław Mazuś wystawia w „Jatkach”

Czwartek, 17 marca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW Galerii „Jatki” można oglądać wystawę malarstwa lubelskiego artysty malarza Stanisława Mazusia, który do Nowego Targu przyjechał z pokaźną kolekcją prac będących przekrojem jego twórczości. Swoistego podsumowania dokonał on z okazji niedawno obchodzonych 70. urodzin.


Stanisław Mazuś podkreśla, że jest malarzem reprezentującym tradycyjny styl i warsztat. Nie wyobraża sobie by malarstwo plenerowe uprawiać we własnej pracowni odwzorowując ze zdjęć wykonanych w plenerze, a wyświetlonych z ekranu laptopa. Uważa że malować należy również emocjami, a te można odczuć tylko w malowanym miejscu.

Stanisław Mazuś ma na swoim koncie ponad sto wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Swoje prace pokazywał już we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Rosji, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Węgrzech, Grecji, Włoszech, Szwecji i USA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.