PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Stanisław Mazuś wystawia w „Jatkach”

Czwartek, 17 marca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW Galerii „Jatki” można oglądać wystawę malarstwa lubelskiego artysty malarza Stanisława Mazusia, który do Nowego Targu przyjechał z pokaźną kolekcją prac będących przekrojem jego twórczości. Swoistego podsumowania dokonał on z okazji niedawno obchodzonych 70. urodzin.


Stanisław Mazuś podkreśla, że jest malarzem reprezentującym tradycyjny styl i warsztat. Nie wyobraża sobie by malarstwo plenerowe uprawiać we własnej pracowni odwzorowując ze zdjęć wykonanych w plenerze, a wyświetlonych z ekranu laptopa. Uważa że malować należy również emocjami, a te można odczuć tylko w malowanym miejscu.

Stanisław Mazuś ma na swoim koncie ponad sto wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Swoje prace pokazywał już we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Austrii, Rosji, Czechach, Słowacji, Bułgarii, Węgrzech, Grecji, Włoszech, Szwecji i USA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.