PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Nowotarskie inspiracje

Środa, 1 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Dziękuję za inspirującą inspirację do miłowania miasta i Podhala – tymi słowami kardynał Franciszek Macharski podziękował Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi za album Tadeusza Śmiałkowskiego nadesłany wraz z zaproszeniem na jego promocję. Honorowy obywatel Nowego Targu na promocji być nie mógł, ale za zaproszenie, a w szczególności za sam album wyraził swoją wdzięczność i poprosił o przekazanie gratulacji autorowi.


Podziękowanie dotarło w piątkowy wieczór, kiedy to na sali obrad Urzędu Miasta prezentowany był najnowszy album Tadeusza Śmiałkowskiego pt. „Nowotarskie inspiracje”. Album ten wydany nakładem Burmistrza Miasta to znakomity dowód na to, że Nowy Targ jest pięknym miastem, tylko należy to umieć dostrzec. Śmiałkowski – rodowity nowotarżanin i znany fotografik przemierzając miasto na długość i szerokość odnalazł urokliwe miejsca, pejzaże i detale.

Dodatkowo używając specjalnej techniki – fotografowania w podczerwieni – sprawił, że w słoneczne i upalne letnie dni na drzewach zagościł „śnieg”. Tak naprawdę to białym kolorem przy zastosowanej przez Tadeusza Śmiałkowskiego technice objawia się barwa widziana przez ludzkie oko jako zielona.

Do wydania albumu namówił Śmiałkowskiego sam Burmistrz Fryźlewicz. Zna on dorobek artystyczny fotografika i chciał by te „inspirujące inspiracje” zmaterializowały się w formie książkowej. Po kilku latach pracy i gromadzenia fotografii udało się stworzyć album dowodzący m.in. tego, że Tatry najlepiej widać z Nowego Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.