PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

W nich jest przyszłości pociecha

Sobota, 29 października 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikZdjęcia, dokumenty, plakaty, pomoce naukowe i inne eksponaty sprzed II Wojny Światowej wystawiane są w nowotarskim Muzeum Podhalańskim na wystawie pt. „W nas jest przyszłości pociecha – z historii nowotarskiego szkolnictwa do 1945 roku”. W czwartek wieczorem odbył się wernisaż wystawy.


Wśród pamiątek znajdują się również takie „pomoce” jak... rózga. Są afisze zapraszające na zapisy do szkół, czy wiece rodzicielskie. Jest wiele zdjęć nieistniejących już budynków szkół, a także sporo fotografii klasowych. Sporo pamiątek udostępniła najstarsza szkoła średnia w Nowym Targu, czyli obecne LO im. Seweryna Goszczyńskiego, oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego, który przed laty nazywał się Powiatowa Wysokogórska Szkoła Rolnicza w Nowym Targu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.