PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Kultura

Śpiewany jubileusz

Środa, 30 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPrzedszkolaki ze wszystkich – tych miejskich i tych prywatnych przedszkoli – już od dziewięciu lat, a więc w tym roku po raz dziesiąty, co roku koncertują na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. W tym roku koncert "Dzieci dzieciom - jesteśmy razem" miał charakter i zwykły przedszkolny, i regionalny, a nawet z uwagi na zbliżające się wielkie wydarzenie sportowe – również piłkarski.


- Możemy sobie tu gratulować entuzjastycznego występu dzieciom, gratulować dyrektorom przedszkoli i wychowawcom tej wspaniałej inicjatywy, a rodzicom i rodzinom tego, że mamy w Nowym Targu takie wspaniałe dzieci. To nasz największy skarb – dziękował wszystkim małym artystom za występ Burmistrz Marek Fryźlewicz. 

Idea koncertów zainicjowana przez Agatę Fatlę, ówczesną dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 5 była taka, by podczas przeglądu dorobku artystycznego przedszkoli dzieci występowały przed swoimi rówieśnikami. Dodatkowo jednak zawsze przychodzą rodziny występujących dzieci i w tym roku, podobnie jak podczas poprzednich koncertów, publiczność była tak liczna, że nie wystarczyło miejsc siedzących.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak...
    25 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.