PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Sukces nowotarskiego recytatora

Środa, 4 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Źródło: FacebookStanisław Apostoł z Nowego Targu zdobył wyróżnienie w finale 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który został zorganizowany w tym roku w Ostrołęce. Nowotarżanin przy okazji promował miasto Nowy Targ, jako że zgodnie ze zwyczajem obowiązującym podczas finałów konkursu trzeba – przed recytacją wybranego tekstu gwarowego – opowiedzieć o regionie z którego pochodzi uczestnik.


W całym konkursie startowało około 10 tys. uczestników. Do finału w kategorii dorosłych, w której startował nowotarżanin zakwalifikowały się 24 osoby. Jury przyznało w tej kategorii dwie drugie nagrody, dwie trzecie i dwa wyróżnienia, jest to więc duży sukces byłego ucznia nowotarskiego LO im. Goszczyńskiego, gdzie Apostoła języka polskiego uczył profesor Edward Bogacz popularnie zwany „Bambrem”. To właśnie temu profesorowi zadedykował swój sukces nowotarżanin, który wytrwale startował w OKR właśnie zachęcony przez legendarnego wręcz nauczyciela „gimpla”. 

Utwory, których piękna recytacja otwarła drogę do ogólnopolskiego sukcesu nowotarżaninowi to „Epitafium dla Sergiusza Jesienina” Krzysztofa Sieniawskiego oraz fragment „Chrzcin Witkacego” Macieja Pinkwarta. Połowę kosztów wyjazdu na finał pokrył Urząd Miasta Nowego Targu, w zamian za to Stanisław Apostoł oprócz godnej reprezentacji naszego miasta w konkursie zadbał o dystrybucję materiałów promocyjnych zapewnionych przez Urząd.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.