PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala

Poniedziałek, 1 października 2012 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica PodhalaPaździernik w nowotarskiej ofercie kulturalnej rozpoczynamy programem na Światowy Tydzień Zwierząt. Data ta jest nieprzypadkowa, 3 października to rocznica śmierci Św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt, ponadto październik ogłoszony jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Każdego roku staramy się zapraszać dzieci na spotkania ,warsztaty o tematyce ochrony zwierząt. Stawiamy sobie za cel by coraz więcej osób rozumiało, że ochrona zwierząt to nie tylko hobby , utrudniające życie tym, którzy myślą inaczej, ale obowiązek i miara człowieczeństwa.


Zaplanowaliśmy w październiku dla Państwa dużą dawkę dobrego humoru zapraszając na Międzynarodową Wystawę Rysunku Satyrycznego „Kichanie mózgu - od kalokagatii do hipochondrii i z powrotem”. Z tym tematem zmierzyli się rysownicy i karykaturzyści z całego świata. Bez mózgu człowiek nie istnieje, czy wypada i warto żartować z mózgu, który odpowiada za wszystkie nasze działania. Choroby mózgu są najokrutniejsze z możliwych, gdyż zmieniają myślenie i mogą unicestwić każdy inny organ. To bardzo trudny temat a za razem prowokujący. W nadesłanych rysunkach można było zobaczyć tematy dotyczące mózgu kpiące z jego formy, kształtu jak i rysunki pokazujące myślenie i dążenie do czegoś..... Człowiek myśli, wymyśla, obmyśla i przemyśla, dąży do doskonałości i idealizmu”, pisze we wstępie do katalogu wystawy Henryk Cebula rzeźbiarz, rysownik i publicysta. 

5 października Euroregion Tatry zaprasza na wernisaż malarstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza Nowy Targ - Kieżmark. Belle Art - Żel Art, któremu towarzyszyć będzie multimedialny pokaz pt. "Ściany" w 3D na fasadzie Teatru Starego w Krakowie.

Do  różnorodnych wydarzeń z kręgu sztuk wizualnych Galeria BWA „Jatki”  dokłada propozycję  pokazu multimedialnego ”Rzeźby świetlne” opracowanego przez Jerzego Olbrychtowicza przy współpracy z Marią Olbrychtowicz. 

Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej wraz z Polskim Towarzystwem Historycznym  w Nowym Targu zapraszają na Jubileusz 100-lecia Bursy Gimnazjalnej oraz 20-lecia wznowienia działalności Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej, bogaty program uroczystości konferencja, wykłady, wystawy sprawią ,że spędzą Państwo mile czas a być może powrócą również wspomnieniami do lat młodzieńczych.    

Zapraszam serdecznie, proponuję zapoznanie się z całością oferty.


program na pazdziernik.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.