PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Sacrosong 2012

Wtorek, 4 grudnia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik1005 osób przewinęło się w tym roku przez scenę Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu w ramach przesłuchań do XXIII Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu Sacrosong 2012 - "Wierzę Panie". W ciągu dwóch dni przesłuchań w poprzedni weekend jury wybrało laureatów, którzy po koncercie w niedzielne popołudnie odebrali nagrody. Puchar publiczności, w po głosowaniu, zdobyła Martyna Kasprzycka z Zakopanego za utwór "Modlitwa".


W tym roku hasło Sacrosongu brzmiało „Wierzę, Panie”. Motto takie zostało wybrane, ponieważ Ojciec Święty Benedykt XVI ogłaszając Rok Wiary zachęcił Kościół do „autentycznego i nowego nawrócenia się do Pana, jedynego Zbawiciela świata”. Honorowy patronat nad Przeglądem objął Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz, zaś pomocy finansowej wraz z patronatem udzielił m.in. Burmistrz Marek Fryźlewicz. 

A oto pozostałe wyniki: 

W kategorii dziecięcej 

 soliści

 I - Martyna Kasprzycka z Zakopanego za utwór "Modlitwa"

 II - nie przyznano

 III - Aleksandra Lichaj z Zaskala za utwór "Dziękuję Ci"

 

 schole

 I - nie przyznano

 II - Schola parafii św. Piotra i Pawła z Trzebini za utwór "Tyś jak skała"

 III - Schola "Podaruj radość" z Pcimia za utwór "Droga"

 

 W kategorii młodzieżowej 

 soliści

 I - Karolina Gwóźdź z Nowego Sącza za utwór "Błogosław duszo moja Pana"

 II i III nie przyznano

 

 schole

 I - Schola "W miłości zwycięstwo" z Krakowa - Borku Fałęckiego za utwór "Coś gra w sercu mym" II - Schola "Suffragium" z Bysiny za utwór "Bogaty w każdy cud" III - Schola "Gaudium" z Niegowici "Powietrzem moim jest" 

Specjalny puchar Rycerzy Kolumba otrzymała schola "Paradiso" z Ochotnicy Górnej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31...
    60 zł
  • Ludowe etui na telefon IILudowe etui na telefon IILudowe etui z szarego filcu, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. telefonu komórkowego. Wymiary: szerokość 9 cm, długość 14,5 cm
    25 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.