PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Kulturalna Stolica Podhala w styczniu 2013r.

Środa, 2 stycznia 2013 r.
Autor: Barbara Pachniowska

Kulturalna Stolica Podhala w styczniu 2013r.Rok 2013 rozpoczynamy zaproszeniem na koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Cygańskiej „Rajko” z Budapesztu. Orkiestra „Rajko” jest unikalną grupą artystyczną, to zespół niezwykle utalentowanych cygańskich muzyków, którzy strzegą starej cygańskiej tradycji. Orkiestra prezentuje całe bogactwo różnorodnych form, wykonując nie tylko muzykę cygańską i ludową, ale też operetkową i najpopularniejsze utwory muzyki klasycznej, tworząc podczas występów niepowtarzalny nastrój .Dotychczas Orkiestra wystąpiła z koncertami w 110 krajach, od Europy, poprzez Amerykę Północną i Południową, Azję, Australię aż po Daleki Wschód. Orkiestrze towarzyszyć będzie Sylwia Lorens -młoda, piękna i bardzo utalentowana sopranistka o cygańskiej urodzie.


Podczas koncertu będą mogli Państwo usłyszeć utwory wielkich kompozytorów między innymi takie jak: F. Von Suppé- Lekka kawaleria; V. Monti- Czardasz; I. Kálmán- Księżniczka Czardasza; Kálmán- Hrabina Marica, Graj Cyganie; F. Liszt- Rapsodia węgierska nr 2; J. Brahms- Taniec węgierski nr 5;  Verdi- Traviata, J. Offenbach- Orfeusz w piekle; A. Chaczaturian- Taniec z szablami; J. Massenet- Medytacje; J. Strauss- Baron Cygański i inne najsłynniejsze dzieła muzyczne w mistrzowskim wykonaniu zarówno w wersji śpiewanej jak i instrumentalnej.

Wśród styczniowych propozycji muzycznych warto polecić i obejrzeć Międzynarodowy Festiwal Pieśni i Tańca „ Intershow 2013”. Przez dwa dni zespoły muzyczne i taneczne z Rosji, Ukrainy, Białorusi ,Kazachstanu i Polski prezentować będą swoje programy artystyczne , a najlepsze programy zobaczymy w koncercie galowym 8 stycznia.

W styczniu na koncerty zapraszają Państwowa Szkoła Muzyczna oraz  dzieci z nowotarskich przedszkoli, które w programie „Dzieciątku śpiewamy” zaprezentują swoje niepowtarzalne muzyczne umiejętności.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież na bogaty program zajęć  w okresie ferii zimowych ,wśród licznych możliwości polecamy spektakle teatralne, pokazy filmowe, warsztaty komiksu i karykatury, orgiami, balonowe, taneczne, sportowe.

Nowy 2013 rok Galeria BWA „Jatki” zainauguruje pokonkursową wystawą rysunku imienia Stefana Żechowskiego. Wystawa prac konkursowych, obrazy zaproszonych do wystawy gości i dzieła samego patrona konkursu – Stefana Żechowskiego.

„Zapomniany poeta-Karol Hubert Roztworowski” to tytuł kolejnego salonu poezji  z udziałem Lidii Bogaczówny , aktorki Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, na który zapraszamy do Ratusza Miejskiego, zaś nowotarski Uniwersytet III Wieku proponuje wykłady ,których wysłuchać można będzie w sali obrad Urzędu Miasta oraz na PPWSZ.

Życząc Państwu 365 wspaniałych, radosnych dni zachęcam do zapoznania się i skorzystania z ofert.

harmonogram na styczeń_KSP.pdf

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.