PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„Dziewczyna na jabłoni” na krakowskiej OFAFIE

Sobota, 16 marca 2013 r.
Autor: MOK Nowy Targ

„Dziewczyna na jabłoni” na krakowskiej OFAFIESukces siedmioletniej nowotarżanki Oliwki Piszczek! Film animowany Oliwki pt. „Dziewczyna na jabłoni” zakwalifikowany został do Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie.


Film można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=voYDgpN6flU 
Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie odbywa się od 1993 roku. To jedyny festiwal w Polsce poświęcony tylko i wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 14-16 marca 2013. W ramach Festiwalu odbywają się trzy równoległe konkursy oceniane przez Jury złożone z wybitnych przedstawicieli środowiska filmowego. Konkurs dla profesjonalistów, studentów i twórców nieprofesjonalnych. W tej ostatniej kategorii startuje właśnie film Oliwki Piszczek. Oficjalne zakończenie festiwalu i rozdanie ewentualnych nagród jest w najbliższą sobotę tj. 16 marca 2013 roku o godz. 19:30.
Film Oliwki Piszczek powstał na warsztatach animacji poklatkowej, które odbyły się w Miejski Ośrodku Kultury w Nowym Targu w wakacje 2012 roku, autorka miała wówczas 6 lat. Warsztaty prowadzili Marta i Cezary Skroccy. Przypominamy, że od października 2012 roku w nowotarskim MOKu odbywają się stałe zajęcia animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży w ramach Studia Animacji Poklatkowej „Barrrany”, prowadzone przez Państwa Skrockich. Spotykamy się co tydzień w soboty.

W konkursie jest też drugi film zrealizowany pod opieką Marty i Cezarego Skrockich "Kromka i Kot" Patrycji Guzik. Filmy ubiegają się o Nagrodę Główną dla najlepszego filmu amatorskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.