PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„Dziewczyna na jabłoni” na krakowskiej OFAFIE

Sobota, 16 marca 2013 r.
Autor: MOK Nowy Targ

„Dziewczyna na jabłoni” na krakowskiej OFAFIESukces siedmioletniej nowotarżanki Oliwki Piszczek! Film animowany Oliwki pt. „Dziewczyna na jabłoni” zakwalifikowany został do Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie.


Film można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=voYDgpN6flU 
Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie odbywa się od 1993 roku. To jedyny festiwal w Polsce poświęcony tylko i wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 14-16 marca 2013. W ramach Festiwalu odbywają się trzy równoległe konkursy oceniane przez Jury złożone z wybitnych przedstawicieli środowiska filmowego. Konkurs dla profesjonalistów, studentów i twórców nieprofesjonalnych. W tej ostatniej kategorii startuje właśnie film Oliwki Piszczek. Oficjalne zakończenie festiwalu i rozdanie ewentualnych nagród jest w najbliższą sobotę tj. 16 marca 2013 roku o godz. 19:30.
Film Oliwki Piszczek powstał na warsztatach animacji poklatkowej, które odbyły się w Miejski Ośrodku Kultury w Nowym Targu w wakacje 2012 roku, autorka miała wówczas 6 lat. Warsztaty prowadzili Marta i Cezary Skroccy. Przypominamy, że od października 2012 roku w nowotarskim MOKu odbywają się stałe zajęcia animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży w ramach Studia Animacji Poklatkowej „Barrrany”, prowadzone przez Państwa Skrockich. Spotykamy się co tydzień w soboty.

W konkursie jest też drugi film zrealizowany pod opieką Marty i Cezarego Skrockich "Kromka i Kot" Patrycji Guzik. Filmy ubiegają się o Nagrodę Główną dla najlepszego filmu amatorskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
    130 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.