PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„Dziewczyna na jabłoni” na krakowskiej OFAFIE

Sobota, 16 marca 2013 r.
Autor: MOK Nowy Targ

„Dziewczyna na jabłoni” na krakowskiej OFAFIESukces siedmioletniej nowotarżanki Oliwki Piszczek! Film animowany Oliwki pt. „Dziewczyna na jabłoni” zakwalifikowany został do Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie.


Film można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=voYDgpN6flU 
Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA w Krakowie odbywa się od 1993 roku. To jedyny festiwal w Polsce poświęcony tylko i wyłącznie polskiemu, autorskiemu filmowi animowanemu. Tegoroczna edycja odbywa się w dniach 14-16 marca 2013. W ramach Festiwalu odbywają się trzy równoległe konkursy oceniane przez Jury złożone z wybitnych przedstawicieli środowiska filmowego. Konkurs dla profesjonalistów, studentów i twórców nieprofesjonalnych. W tej ostatniej kategorii startuje właśnie film Oliwki Piszczek. Oficjalne zakończenie festiwalu i rozdanie ewentualnych nagród jest w najbliższą sobotę tj. 16 marca 2013 roku o godz. 19:30.
Film Oliwki Piszczek powstał na warsztatach animacji poklatkowej, które odbyły się w Miejski Ośrodku Kultury w Nowym Targu w wakacje 2012 roku, autorka miała wówczas 6 lat. Warsztaty prowadzili Marta i Cezary Skroccy. Przypominamy, że od października 2012 roku w nowotarskim MOKu odbywają się stałe zajęcia animacji poklatkowej dla dzieci i młodzieży w ramach Studia Animacji Poklatkowej „Barrrany”, prowadzone przez Państwa Skrockich. Spotykamy się co tydzień w soboty.

W konkursie jest też drugi film zrealizowany pod opieką Marty i Cezarego Skrockich "Kromka i Kot" Patrycji Guzik. Filmy ubiegają się o Nagrodę Główną dla najlepszego filmu amatorskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa...
    30 zł
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.