PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

„Orfeusz we Włoszech”

Wtorek, 17 września 2013 r.
Autor: Bernadeta Bal

„Orfeusz we Włoszech”Reprezentantki Studia Piosenki „Septyma” przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu na Festiwalu „Orfeusz we Włoszech” . VI Międzynarodowy Festiwal “Orfeusz we Włoszech” Lido di Jesolo – Wenecja, Włochy odbywał się w dniach 9–15 września 2013. Uczestniczyli w nim dzieci i młodzież do 25 roku życia. Studio Piosenki "Septyma" działające przy MOK Nowy Targ reprezentowały Martyna Plewa - uczennica klasy V Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Julia Jarząbek - uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowym Targu


Obie dziewczynki reprezentowały Polskę podczas festiwalu, który uchodzi za jedną z ważniejszych imprez artystycznych na świecie dla młodzieży. Nominacja do Festiwalu to szereg zdobytych wcześniej nagród i wyróżnień na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, które dziewczynki mają na swoim koncie, m.in. I miejsce – na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Budapeszcie, II miejsce – na Międzynarodowym Festiwalu Anny German w Warszawie, I miejsce – na Międzynarodowym Festiwalu Intershow. Radość jest tym większa, iż obie młode wokalistki zdobyły 2 miejsce i oprócz nagród przywiozły piękne medale.

Był to cudowny czas dla obu solistek - przedłużone wakacje, pobyt nad morzem (dla Martynki pierwszy raz w życiu), wspólne zabawy i zwiedzanie Włoch. Piękna Wenecja pozostanie na długo w ich pamięci.

Opiekunem obu dziewczynek jest pani Dorota Kret - instruktor Studia Piosenki „Septyma” w MOK.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.