PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Kultura

Patronat medialny WATRA

Kieby nom tak grali

Środa, 11 lutego 2015 r.
Autor: Izabela Podkanowicz

Kieby nom tak grali7 lutego 2015 roku zespoły Mali Hyrni, Hyrni i Tłuchowianie ponownie spotkały się na deskach nowotarskiego Miejskiego Ośrodka Kultury, w miejscu, w którym zaczęła się ich znajomość rok temu. Zespół Tłuchowianie powstał z potrzeby serca jego założycieli w 2008 roku i działa przy OSP Źródła w Tłuchowie (woj. kujawsko-pomorskie). Warto nadmienić, że jeden z jego członków, Pan Tadeusz Wyrostkiewicz, emerytowany nauczyciel i społecznik otrzymał nagrodę Tłuchowianina Roku 2014 za całokształt pracy wychowawczej, artystycznej i charytatywnej.


Pierwszy wspólny koncert z Hyrnymi  i Małymi Hyrnymi Tłuchowianie dali 1 lutego 2014 roku, zaś końcem sierpnia 2014 roku nowotarskie Zespoły gościły w Tłuchowie na dożynkach, gdzie spotkały się z bardzo życzliwym przyjęciem gospodarzy i widzów.

Hyrni podejmowali Gości w dniach od 6 do 9 lutego. Była sposobność do zrobienia zakupów na nowotarskim jarmarku oraz zakopiańskich Krupówkach, ale przede wszystkim do odwiedzenia najpiękniejszych zakątków naszego regionu.

W sobotni wieczór zaś wszyscy spotkali się w sali widowiskowej nowotarskiego MOK-u. W czasie koncertu  Kieby nom tak grali... widzowie mieli okazję wysłuchać utworów folkowych oraz tekstów własnych, pełnych humoru, w wykonaniu Gości. Gospodarze zaprezentowali zaś wszystko to, co w naszym rodzimym folklorze najpiękniejsze. Był więc śpiew, taniec solowy i oczywiście zbój, którego braknąć nie mogło, ale i zabawa w wykonaniu najmłodszych. Wspólny śpiew i taniec wszystkich zebranych na polanie przy watrze zakończył koncert, bo "Kieby nom tak grali, nigdy nie przestali, to by my tońcyli, nigdy nie skońcyli".

Organizatorzy z całego serca dziękują instytucjom i osobom, które wsparły to spotkanie: Pani Katarzynie Petryli - właścicielce Karcmy u Borzanka, Panu Józefowi Trzcińskiemu, Panom Romanowi Kazkowi i Sławomirowi Kazkowi - właścicielom firmy STC sp.j., Państwu Katarzynie i Kazimierzowi Nykazom - właścicielom firmy PH Nykaza.

Szczególne podziękowanie Kierownictwo Zespołów Mali Hyrni i Hyrni kieruje na ręce Pani Barbary Pachniowskiej - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu za pomoc w zorganizowaniu koncertu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IIIFlakon szklany IIIFalkon szklany w postaci cylindra z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, średnica 15 cm.
    90 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.