PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Przewodnik narciarski – autorami nowotarżanie

Sobota, 22 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik„Rodzinny przewodnik turystyczny – narty w Małopolsce”, taki tytuł nosi nowa publikacja wydana przez nowotarżan – Adama Perchała i Łukasza Lipkowskiego prezentująca ośrodki narciarskie w naszym województwie. – Nowy Targ na tle reszty województwa wypadł naprawdę przyzwoicie – zapewniali autorzy podczas promocji przewodnika w Miejskim Ośrodku Kultury.


Inspiracja do opisania małopolskich ośrodków narciarskich, od niewielkich wyciągów, po największe stacje zrodziła się u dwójki miłośników turystyki podczas studiów na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Objechali oni wszystkie tego rodzaju obiekty w naszym województwie i oprócz suchych informacji na temat wyciągów zawarli oni też swoje subiektywne uwagi w formie plusów i minusów. Podczas promocji przewodnika w MOK pokusili się też o ocenę oferty Nowego Targu na tle pozostałych ośrodków.

- Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że Nowy Targ nie wypadł najgorzej na tle pozostałych miejscowości – powiedział Adam Perchał. - Wyszedł naprawdę bardzo przyzwoicie, pomimo że mamy tylko dwa wyciągi narciarskie, które nie są zbyt wielkie, ale mają bardzo dużo do zaoferowania. Plusami były lodowisko, stok dla saneczkarzy – wyliczał. Łukasz Lipkowski dodał, że nie bez znaczenia dla atrakcyjności miasta są trasy narciarskie w pobliżu lotniska i rosnące dzięki Justynie Kowalczyk zainteresowanie narciarstwem biegowym. Dodatkowym atutem jest nasz Bieg Podhalański.

- Cieszę się, że nowotarżanie zaczynają wydawać przewodniki, ponieważ to nie jest taka prosta sprawa, publikacja taka musi się później bronić aktualnością – powiedział poproszony o głos Burmistrz Marek Fryźlewicz.
- Narciarstwo coraz bardziej się rozwija. Dalej jest nadzieja, że Nowy Targ dołączy do tych ośrodków, gdzie będzie można jeździć na nowej stacji narciarskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.