PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Balonowe hobby Agaty Sobczak

Niedziela, 25 marca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW kilka minut potrafi wyczarować niemal dowolną zabawkę z balonów. Na swoim koncie ma już sukces na międzynarodowym konkursie na dekorację walentynkową. Brała udział w Mistrzostwach Polski w rzeźbach balonowych. Swoimi umiejętnościami dzieliła się z uczestnikami miejskiej akcji „Zima w mieście”. Agata Sobczak, nowotarżanka ma niecodzienne hobby, z którego mało kto w naszym mieście zdaje sobie sprawę.


- Od 2006 roku jestem członkiem międzynarodowej platformy balonowej balloonsit.com sponsorowanej przez fabrykę balonów. To takie miejsce, gdzie "baloniarze" z całego świata wymieniają się doświadczeniami i udzielają cennych wskazówek – mówi pani Agata. Baloniarstwo to jej hobby, na co dzień pracuje w rodzinnej firmie swojego ojca.

W 2010 r. uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. - Robiliśmy dekoracje o tematyce "Podwodny świat", a w 2011r. głównym celem projektu było stworzenie dekoracji pt. "Fauny i Flory" – wspomina. Uczestnicy byli podzieleni na osiem grup, gdzie każda grupa miała swojego lidera, który koordynował i objaśniał jak wykonać dany element. Pani Agata była odpowiedzialna za budowanie ściany z balonów. - Zużyliśmy ponad sto tysięcy balonów! – opowiada nowotarżanka.

Prowadzone przez nią warsztaty balonowe dla dzieci podczas ferii zrobiły furorę wśród najmłodszych. Dzieci z radością robiły różne figury z balonów. Dziś pani Agacie trudno sobie przypomnieć, jak zaczęła się jej przygoda z balonami, ale na pewno jej przykład może dać świetny start następcom.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.