PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Rozmaitości

Balonowe hobby Agaty Sobczak

Niedziela, 25 marca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW kilka minut potrafi wyczarować niemal dowolną zabawkę z balonów. Na swoim koncie ma już sukces na międzynarodowym konkursie na dekorację walentynkową. Brała udział w Mistrzostwach Polski w rzeźbach balonowych. Swoimi umiejętnościami dzieliła się z uczestnikami miejskiej akcji „Zima w mieście”. Agata Sobczak, nowotarżanka ma niecodzienne hobby, z którego mało kto w naszym mieście zdaje sobie sprawę.


- Od 2006 roku jestem członkiem międzynarodowej platformy balonowej balloonsit.com sponsorowanej przez fabrykę balonów. To takie miejsce, gdzie "baloniarze" z całego świata wymieniają się doświadczeniami i udzielają cennych wskazówek – mówi pani Agata. Baloniarstwo to jej hobby, na co dzień pracuje w rodzinnej firmie swojego ojca.

W 2010 r. uczestniczyła w Mistrzostwach Polski. - Robiliśmy dekoracje o tematyce "Podwodny świat", a w 2011r. głównym celem projektu było stworzenie dekoracji pt. "Fauny i Flory" – wspomina. Uczestnicy byli podzieleni na osiem grup, gdzie każda grupa miała swojego lidera, który koordynował i objaśniał jak wykonać dany element. Pani Agata była odpowiedzialna za budowanie ściany z balonów. - Zużyliśmy ponad sto tysięcy balonów! – opowiada nowotarżanka.

Prowadzone przez nią warsztaty balonowe dla dzieci podczas ferii zrobiły furorę wśród najmłodszych. Dzieci z radością robiły różne figury z balonów. Dziś pani Agacie trudno sobie przypomnieć, jak zaczęła się jej przygoda z balonami, ale na pewno jej przykład może dać świetny start następcom.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm...
    70 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.