PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Motocykliści na starcie

Poniedziałek, 10 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Motocykliści na starcieW Nowym Targu na torze Auto-Moto-Klubu „Gorce” odbyły się I i II Runda Mistrzostw Polski oraz I i II Runda Pucharu MACEC w trialu motorowym. Trial to druga co do popularności dyscyplina sportu, z której oprócz hokeja na lodzie słynie nasze miasto. W uroczystości rozdania pucharów uczestniczył Burmistrz Marek Fryźlewicz, jako że miasto było współgospodarzem imprezy.


Zawodnicy z Polski i Słowacji startowali na odcinkach położonych nad Białym Dunajcem, głównie w obrębie toru, który na potrzeby szkoleniowe zbudował AMK. Zanim powstał tutaj tor, miasto planowało przekazanie klubowi terenów zamykanego wówczas wysypiska. Okazało się jednak, że przepisy nie pozwalają na prowadzenie żadnej działalności przez kilkanaście lat na rekultywowanych wysypiskach. Motocykliści dostali więc do dyspozycji teren za zamkniętym i ogrodzonym obiektem.

Sporty motocyklowe cieszą się w Nowym Targu olbrzymim powodzeniem. Największą dumą jest pochodzący z naszego miasta Tadeusz Błażusiak, który zaczynał od trialu, a niedawno przesiadł się na motocykle typu enduro, na których deklasuje rywali za oceanem.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30...
    25 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.