PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski

Piątek, 23 września 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikOkoło czterdziestu pilotów z całego kraju przyjechało do Nowego Targu wziąć udział w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski rozgrywanych do soboty na miejskim lotnisku.


- Cieszę się z waszego przyjazdu i życzę wam jak najlepszej pogody i jak najlepszych efektów dla wszystkich, którzy wystartują w tych zawodach, dla pilotów, trenerów i działaczy – powitał zawodników Burmistrz Marek Fryźlewicz. Osoby spoza Nowego Targu mogły się dowiedzieć o przygotowywanym planie zagospodarowania lotniska i terenów przyległych tak, by pomóc rozwijać sport lotniczy na Podhalu przy jednoczesnym zachowaniu charakteru lotniska, któremu sąsiaduje jedno z najciekawszych przyrodniczo miejsc w regionie – Bór na Czerwonem.

Piloci w trakcie zawodów otrzymają mapy i punkty, do których będą musieli dolecieć. Wygra ten, który najlepiej obliczy trasę i będzie nią precyzyjnie leciał. Liczy się nie tylko obecność na punktach docelowych, ale również dostrzeżenie wyłożonych po drodze znaków naziemnych, których ominięcie kosztuje zawodników punkty karne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.