PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Sport

Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski

Piątek, 23 września 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikOkoło czterdziestu pilotów z całego kraju przyjechało do Nowego Targu wziąć udział w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski rozgrywanych do soboty na miejskim lotnisku.


- Cieszę się z waszego przyjazdu i życzę wam jak najlepszej pogody i jak najlepszych efektów dla wszystkich, którzy wystartują w tych zawodach, dla pilotów, trenerów i działaczy – powitał zawodników Burmistrz Marek Fryźlewicz. Osoby spoza Nowego Targu mogły się dowiedzieć o przygotowywanym planie zagospodarowania lotniska i terenów przyległych tak, by pomóc rozwijać sport lotniczy na Podhalu przy jednoczesnym zachowaniu charakteru lotniska, któremu sąsiaduje jedno z najciekawszych przyrodniczo miejsc w regionie – Bór na Czerwonem.

Piloci w trakcie zawodów otrzymają mapy i punkty, do których będą musieli dolecieć. Wygra ten, który najlepiej obliczy trasę i będzie nią precyzyjnie leciał. Liczy się nie tylko obecność na punktach docelowych, ale również dostrzeżenie wyłożonych po drodze znaków naziemnych, których ominięcie kosztuje zawodników punkty karne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni IAniołek średni IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.