PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Sport

Dotacje na zajęcia sportowe

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Dotacje na zajęcia sportoweMiasto Nowy Targ nie tylko rozbudowuje infrastrukturę sportową, ale też stara się o pozyskanie pieniędzy na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży ze środków pozabudżetowych. Przez kilka lat realizowany był program „Już pływam” ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego, a w ostatnim czasie udało się pozyskać ze środków Ministerstwa Sportu 36 tys. zł na zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w zakresie nauki jazdy na nartach zjazdowych i biegowych 2012.


Projekt przewiduje utworzenie 8 grup zajęciowych po 4 grupy nauki jazdy na nartach zjazdowych i nauki jazdy na nartach biegowych. W grupie zajęciowej może być do 12 uczniów. Łącznie w zajęciach uczestniczyć będzie 96 małych narciarzy. Ich rekrutacja odbędzie się w najbliższych dniach  na terenie  SP nr 3, SP nr 5, SP nr 11 i Gimnazjum nr1, awięc w szkołach, które zgłosiły akces do uczestnictwa w tym projekcie.

Szczególnym działaniem w ramach projektu będzie zakup 48 kompletów sprzętu koniecznego do uprawiania narciarstwa biegowego. Zakupiony sprzęt po zakończeniu zajęć przekazany zostanie do nowotarskich szkół. Udział finansowy miasta Nowy Targ w projekcie oszacowano na kwotę 36.900 zł. Ogólna wartość projektu 72.900 zł.

Dzieci uczestniczące w projekcie pod opieką opiekunów grup odbędą specjalistyczne szkolenie prowadzone przez instruktorów nauki jazdy na nartach, w wymiarze 20 godzin zajęć.

Zajęcia nauki jazdy na nartach zjazdowych odbywać będą się na stoku „Zadział”, a nauki jazdy na nartach biegowych w rejonie Kowańca, Boru Na Czerwonem, natomiast w przypadku braku śniegu w tych rejonach, w rejonie Obidowej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Lampka nocna z parzenicąLampka nocna z parzenicąLampka nocna z naniesionym na kloszu motywem ludowym (po dwóch stronach klosza) w kolorze czarnym, malowanym ręcznie. Klosz w kolorze kremowym. Podstawa lampki...
    120 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.