PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Wigilia w restauracji „Ruczaj”

Poniedziałek, 28 grudnia 2009 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikOkoło stu osób wzięło udział w tradycyjnej już organizowanej przez rodzinę Worwów Wigilii dla osób samotnych i potrzebujących w restauracji „Ruczaj”. W poczęstunku wzięli udział proboszczowie czterech nowotarskich parafii oraz Burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.


Burmistrz składając życzenia zgromadzonym podziękował jednocześnie rodzinie Worwów, która podtrzymuje tradycję zapoczątkowaną przez zmarłego przed ponad rokiem śp. Adama Worwę – przedsiębiorcę, działacza społecznego i filantropa. Uczestnikom Wigilii życzył, by na swojej drodze spotykali jak najwięcej takich ludzi, jak rodzina pp. Worwów.
Pan Jezus nie narodził się w świątyni Jerozolimskiej, pałacu cesarskim, na dworze Heroda, lecz narodził się w betlejemskiej ubogiej grocie. Dziś Chrystus też nie rodzi się w centrach decyzyjnych, wśród zachwytów politycznych idoli i „zbawców świata”. Chrystus rodzi się tam, gdzie człowiek dochodzi do kresu swoich możliwości i widzi, że tylko Bóg jest zbawcą – powiedział przed modlitwą rozpoczynającą Wigilię proboszcz parafii Św. Jadwigi Królowej ks. Henryk Paśko.
Po modlitwie Wigilia przebiegała jak w większości polskich domów. Były nawet prezenty pod choinkę – artykuły żywnościowe i wypieki dla uczestników. Wigilię swoim występem uświetnił chór "Echo Gorczańskie".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk na lodówkę IIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.