PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Burmistrz u policyjnych emerytów

Wtorek, 9 marca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Burmistrz u policyjnych emerytówBurmistrz Miasta Marek Fryźlewicz wziął udział w dorocznym zebraniu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Targu. Opowiedział jego członkom o miejskich inwestycjach, a także skorzystał z okazji by zwrócić uwagę obecnego tam posła Jana Widackiego na likwidację gminnych funduszy ochrony środowiska.


Stowarzyszenie skupia emerytów i rencistów resortu spraw wewnętrznych. Co roku zaprasza Burmistrza na swoje zebrania i jeżeli tylko obowiązki na to pozwalają, Burmistrz Fryźlewicz odwiedza stowarzyszenie. W tym roku mógł w krótkiej przemowie zawierającej kompendium informacji na temat tego, co dzieje się w mieście pochwalić się dziesiątkami milionów złotych pozyskanymi z funduszy unijnych na rewitalizację centrum miasta, na modernizację gospodarki wodno-ściekowej, czy na budowę największej hali sportowej na Podhalu.

Obecność posła Jana Widackiego była okazją dla wielu członków stowarzyszenia by poskarżyć się na ustawę zabierającą przywileje byłym funkcjonariuszom bezpieki, która to jednak dotknęła funkcjonariuszy nie związanych bezpośrednio z polityką. Posłowi skarżyła się m.in. emerytowana pracownica biura dowodów osobistych b. Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych, której emeryturę obniżono z 1400 zł, do tysiąca.

Burmistrz Marek Fryźlewicz korzystając z okazji przytoczył legislacyjny bubel w postaci likwidacji gminnych funduszy ochrony środowiska. – Nie wiem jak to jest, że jak coś dobrze funkcjonuje, to trzeba to zepsuć – zwrócił się do posła. W Nowym Targu bowiem co roku kilkanaście osób korzystało z dopłat do modernizacji kotłowni na bardziej ekologiczne. Dopłaty sięgały 4500 zł.

Zebranie policyjnych emerytów było także okazją do wręczenia odznak „Za zasługi”. Otrzymali je: Elżbieta Odziomek, Irena Lejkowska, Kazimierz Łukaszka, Leszek Szwarkowski i Andrzej Janczy. Stowarzyszenie także złożyło życzenia urodzinowe swoim jubilatom. 2010 to rok, w którym 90 lat kończy Franciszek Sutor, natomiast 80 lat kończą: Wanda Pabian, Stanisław Polak, Stanisław Kozłecki, Edward Muszko, Marian Gruchacz i Anna Stanek. Wszyscy dostali listy gratulacyjne.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.