PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Zebranie sprawozdawcze Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Środa, 10 marca 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW sali obrad Urzędu Miasta na zebraniu sprawozdawczym zebrali się członkowie nowotarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zebranie, chociaż dotyczyło głównie rozliczenia się z ubiegłorocznego budżetu i przyjęcia planu finansowego na rok obecny, było też okazją do podsumowania działalności merytorycznej stowarzyszenia.


- Rok akademicki podsumujemy w czerwcu, ale wypada cokolwiek na ten temat powiedzieć - rozpoczęła swoje przemówienie Maria Kopytek, prezes UTW. W ubiegłym roku bowiem oprócz zajęć przeznaczonych dla studentów Uniwersytetu, zorganizowane zostało piętnaście wykładów audytoryjnych, które są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, również spoza stowarzyszenia. Z drugiej strony członkowie UTW chętnie uczestniczą w imprezach organizowanych przez inne podmioty. W zeszłym roku uczestniczyliśmy w trzydziestu sześciu imprezach w MOK, więc niech nikt nie mówi, że nic się w mieście nie dzieje - podkreśliła prezes Maria Kopytek.

Burmistrz Marek Fryźlewicz, który już końcem ubiegłego roku został zaproszony przez UTW do Rady Programowej i nawet na zebraniu sprawozdawczym zostało mu to przypomniane - bardzo docenia działalność jednego z najmłodszych, ale i najprężniej działających stowarzyszeń w mieście. - Serdecznie gratuluję zarządowi tej działalności i absolutorium. Jako burmistrz dziękuję za dobrą współpracę. Jak pani prezes powiedziała, w mieście dzieje się dużo, a dzięki wam dzieje się więcej. Nie jestem w stanie być na wszystkich wykładach, bo mam też swoje obowiązki, ale o wszystkich działaniach Uniwersytetu jestem informowany i to doceniam - powiedział poproszony o głos.

Uniwersytet Trzeciego Wieku zrzesza osoby, które ukończyły 55 lat życia, dysponują wolnym czasem i chcą go spędzać aktywnie. Organizuje działalność edukacyjną, kulturalną, a także rekreacyjną i turystyczną. Oprócz wycieczek krajoznawczych studenci (w większości panie) uczyli się nowej techniki chodzenia z kijkami turystycznymi - nordic walking.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Bransoletk​a "Moon"Bransoletk​a "Moon"Bransoletka z hematytów, masy perłowej, muszli szarej, asymetryczna. Obw. 19 cm.
    45 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.