PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Powstaje wojewódzka strategia komunikacji

Poniedziałek, 10 maja 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Powstaje wojewódzka strategia komunikacjiW sali konferencyjnej Euroregionu „Tatry” odbyło się spotkanie konsultacyjne będące elementem tworzenia Strategii Rozwoju Transportu Województwa Małopolskiego na Lata 2010-2030. Wzięli w nim udział m.in. Burmistrz Marek Fryźlewicz oraz Zastępca Burmistrza Eugeniusz Zajączkowski. Spotkanie zorganizował Marszałek Województwa Małopolskiego, który przygotowuje strategię.


Dokument ma całościowo obejmować wszystkie formy transportu w naszym województwie. Nie tylko transport drogowy, ale również kolejowy, powietrzny i wodny. Oczywiście wodny nie dotyczy Podhala, ale już na przykład przy planowaniu rozwoju transportu powietrznego brana pod uwagę jest rozbudowa nowotarskiego lotniska, szczególnie pod kątem utwardzenia pasa startowego by mogły na nim lądować małe samoloty obsługujące ruch pasażerski.

Jednym z istotnych założeń prezentowanych na spotkaniu było dobre połączenie transportowe czterech najważniejszych ośrodków w Małopolsce, do których obok Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza został zaliczony również Nowy Targ.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom IIISłownik biograficzny "Podhalanie" tom IIILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - łącznie ponad 350 osób znalazło się w najnowszym słowniku biograficznym "Podhalanie". Słownik...
    90 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.