PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Rusza rewitalizacja parku

Sobota, 25 września 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikFirma Park-M ze Starego Sącza zmodernizuje w systemie „zaprojektuj i wybuduj” Park im. Adama Mickiewicza. W gabinecie Burmistrza Marka Fryźlewicza podpisana została umowa z wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu. Modernizacja będzie prowadzona w ramach projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego ma lata 2007-2013.


- Projekt, który miasto przygotowało dwa lata temu jest już na etapie podpisywania umów z wykonawcami. Cieszy mnie to, że to co nie udawało się przez tyle lat z budżetu miasta, udaje się teraz ze środków unijnych – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz przypominając o wycofaniu przez Radę Miasta z budżetu przed ośmioma laty środków na rewitalizację centrum miasta. – Być może była to słuszna decyzja, ale dziś dzięki środkom unijnym sytuacja zmieniła się radykalnie – dodał.

Rewitalizacja parku obejmie: przebudowę ciągów pieszych i skwerów w obrębie terenu parku oraz przebudowę pieszych i jezdnych przylegających bezpośrednio do terenu od strony wschodniej, renowację zieleni niskiej i wysokiej w obrębie parku, przebudowę i rozbudowę oświetlenia, usytuowanie placu zabaw dla dzieci, terenów aktywności fizycznej i innych obiektów użyteczności publicznej, oraz lokalizację obiektów małej architektury.

Wartość inwestycji wg. umowy z wykonawcą to 6 622 209,19 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego ok. 3 200 000 zł. Prace mają się zakończyć do 30 września 2012 r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.