PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Stacja Caritas w Nowym Targu

Wtorek, 19 października 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikKs. Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej podpisał z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem umowę na otwarcie i prowadzenie stacji Caritas przy parafii Świętej Jadwigi Królowej. Stacja Caritas to pomysł sprzed pięciu lat wywołany uchwałą Rady Miasta po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, honorowego obywatela Miasta Nowego Targu, aby upamiętnić jego pontyfikat, jego zasługi nie poprzez ufundowanie kolejnego pomnika, a poprzez stworzenie obiektu służącemu mieszkańcom.


- Jestem przekonany, że to co dzisiaj podpisujemy będzie widomym pomnikiem Ojca Świętego na terenie miasta – powiedział Burmistrz Fryźlewicz jeszcze przed podpisaniem umowy. – Ta stacja to też wyraz nastawienia miasta. Będąc już długo burmistrzem wiem doskonale, że inwestycje są ważne, bo idzie na nie rocznie ponad trzydzieści procent budżetu. Ale jeśli nie będziemy widzieć człowieka, jeśli nie będziemy robić takich stacji, jeśli nie będziemy dożywiać dzieci za kilkadziesiąt tysięcy, to to wszystko na nic się nie przyda.

Burmistrz dziękował księdzu Henrykowi Paśko, proboszczowi parafii Świętej Jadwigi Królowej za determinację i całokształt starań o budowę stacji Caritas w Nowym Targu.

Zakres pomocy świadczony przez stację jest uzgodniony z działającym w mieście Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Stacja pielęgniarsko-rehabilitacyjna, bo taki charakter będzie miał ośrodek Caritas w Nowym Targu, będzie działać w formie niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej i ma nieść pomoc bezpośrednią w postaci drobnych zabiegów pielęgniarskich i rehabilitacyjnych. Pomieszczenia udostępnił ksiądz proboszcz, sprzęt zapewnia Caritas, natomiast utrzymywanie stacji bierze na siebie miasto.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z...
    25 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.