PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Wizyta konsula Słowacji

Piątek, 14 stycznia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikNowy Targ jest po Warszawie najczęściej odwiedzanym przez Słowaków miastem w Polsce – wynika z informacji przekazanych dziś przez Konsula Generalnego Republiki Słowackiej w Krakowie Marka Lisansky’ego, który przyjechał z wizytą zapoznawczą do Burmistrza Marka Fryźlewicza. Konsul bardzo chwalił też Nowy Targ jako miasto bardzo zaangażowane we współpracę ze Słowacją.


Marek Lisansky, który rozpoczął misję dyplomatyczną w grudniu 2009 r. komplementował realizację projektu „Podróż Kulinarna z Nowego Targu do Kieżmarku”, w ramach którego w ubiegłym roku odbyły się prezentacje kuchni polskiej w Kieżmarku i kuchni słowackiej w Nowym Targu. Wśród upominków, które wręczył mu Burmistrz Marek Fryźlewicz znalazła się m.in. książka kucharska wydana jako jeden z punktów projektu, oraz miejski kalendarz, który również został wydrukowany przy realizacji „Podróży...”.

Konsul obiecał interwencję i wsparcie pomysłu budowy ścieżki rowerowej wokół Tatr, której projekt nie został przyjęty do dofinansowania z unijnych środków, a który zdaniem Lisansky’ego byłby znakomitym produktem turystycznym, na którym na pewno obydwa kraje by zyskały. Również budowa zaniechanych na razie przez rząd odcinków drogi Kraków – Zakopane ma zdaniem Konsula strategiczne znaczenie dla wzajemnych kontaktów obydwóch krajów.

Spotkanie odbyło się w obecności Konsula Honorowego Republiki Słowackiej Wiesława Wojasa, oraz Naczelnika Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Targu Marcina Jagły.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla"Naszyjnik "Miłość uskrzydla" Obwód 64 cm. Materiały: Sukno, Cekiny, Koraliki. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.