PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień Dawcy Szpiku dla Sebastiana i Innych

Środa, 2 marca 2011 r.
Autor: AKS

Dzień Dawcy Szpiku dla Sebastiana i InnychSebastian, 19-letni mieszkaniec Suwałk. Jego największą pasją jest piłka nożna. Niestety od dwóch lat nie może uprawiać tego sportu, ponieważ zachorował na anemię aplastyczną. Już od dwóch lat trwają bezskuteczne poszukiwania dawcy dla Sebastiana. Dlatego Fundacja DKMS Polska przy wsparciu Natalii Szewczyk - studentki Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu zdecydowała się zorganizować 9 marca 2011 Dzień Dawcy Szpiku dla Sebastiana i Innych, podczas którego będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku.


W Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla co drugiego chorego nie znajduje się zgodnie genetyczny dawca. W Polsce zarejestrowanych jest około 150 tyś. potencjalnych dawców szpiku, jednak nasz kraj ma potencjał na co najmniej milion zarejestrowanych osób. Dlatego tak wiele jeszcze jest do zrobienia. Razem możemy więcej!

 

Dzień Dawcy Szpiku dla Sebastiana i Innych

Data: 9 marca 2011 r.

Godzina: 11.00 – 17.00

Miejsce: Hol Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej

Adres: ul. Kokoszków 71, Nowy Targ

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Kontakt:

Natalia Szewczyk- lokalny Koordynator - natalcia1203@gmail.com, tel. 513 574 416,

Renata Rafa - renata.rafa@dkms.pl, 22 331 01 47,

Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny...
    30 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.