PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

VI sesja Rady Miasta

Wtorek, 5 kwietnia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikRada Miasta podczas VI zwyczajnej sesji jednogłośnie przyjęła sprawozdanie z realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Również jednogłośnie radni przyjęli Program Profilaktyki i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną. Upadł natomiast projekt uchwały zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.


Dzięki uchwałom Rady Miasta w tym roku ponownie dofinansowane zostaną Młodzieżowy Dom Kultury (kwota 11 tys. zł) oraz Galeria „Jatki” (12 tys. zł). Radni wysłuchali także raportu w sprawie bezpieczeństwa zdanego przez Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Zbigniewa Domalika, który był jednym z gości sesji.

Radni wysłuchali także Prezesa Zarządu Głównego Związku Podhalan Macieja Motora Greloka, który apelował o nie przenoszenie pomnika Władysława Orkana w jego historyczne miejsce – na Plac Słowackiego, co planowane jest w ramach rewitalizacji centrum miasta.

Wśród licznych interpelacji warto wymienić wniosek radnych Grzegorza Luberdy, Jacentego Rajskiego i Gabriela Samoleja, którzy chcą aby nowo budowany most między Bałęzowem, a Kowańcem nosił imię Lecha i Marii Kaczyńskich. Burmistrz Marek Fryźlewicz odpowiadając na tą interpelację poinformował, że takie rozmowy już się toczyły m.in. z posłem Edwardem Siarką, natomiast zgosił swoje votum separatum w razie gdyby sprawa nadania imienia nowemu mostowi miała być powodem politycznych przepychanek, które mogą postawić Nowy Targ w złym świetle.

Radni przyjęli także przez aklamację treść apelu wystosowanego do ministra infrastruktury w temacie budowy ronda na południowym końcu ulicy Szaflarskiej. W apelu czytamy m.in. że planowane rozwiązanie w postaci instalacji sygnalizacji świetlnej jest niewystarczające dla tego niebezpiecznego miejsca, dlatego radni wnioskują o budowę ronda w ramach zaplanowanej na ten i przyszły rok wymiany nawierzchni na drodze krajowej nr 47 od Nowego Targu do Zakopanego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł
  • Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek "Ogródek 6"Wisiorek z tkaniny, koralików metalowych. Obwód 52 cm. Wlk. Wisiorka 10/8 cm
    35 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    175 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.