PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Ostatnia umowa na rewitalizację podpisana

Środa, 11 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Marek Fryźlewicz podpisał z Katarzyną Skupień, właścicielką firmy Kuros z Poronina ostatnią umowę w ramach programu rewitalizacji centrum miasta. Na jej podstawie do końca października wyremontowane zostaną trzy ulice.


Firma została wyłoniona w przetargu. Zaoferowała najkorzystniejszą cenę 2.665.000 zł. Za te pieniądze wyremontowana zostanie ul. Długa na odcinku od ul. Krzywej do ul. Orkana, cała ul. Harcerska oraz ul. Orkana od ul. Ogrodowej do ul. Waksmundzkiej. Na tych odcinkach zostanie także wymieniona infrastruktura wodno-kanalizacyjna, która pamięta lata 60. ubiegłego wieku.

Przy podpisaniu umowy obecnych było dwóch Radnych Miasta: Józef Trzciński i Włodzimierz Zapiórkowski. Burmistrz Fryźlewicz szczególnie dziękował temu drugiemu, który dostarczył około 20 wniosków o podłączenie do wchodzącej w zakres robót kanalizacji burzowej przy ul. Długiej na odcinkach, gdzie taka kanalizacja do tej pory nie istniała. – Dziękuję że Pan Zapiórkowski się włączył, bo to też jest potrzebne. Nieraz radni o czymś mówią, ale kiedy trzeba przejść po mieszkańcach, to są problemy – powiedział Burmistrz.

Niestety remont ulic będzie się wiązał z okresowymi wyłączeniami poszczególnych odcinków z ruchu, a także z czasową likwidacją miejsc postojowych, chociaż właściciele firmy Kuros zapewniają, że będą mieli na uwadze potrzeby komunikacji samochodowej w mieście.

Podpisanie umowy z firmą Kuros jest kolejnym etapem realizacji zaawansowanego już programu rewitalizacji centrum. Część ulic została już wyremontowana w ubiegłym roku, obecnie trwają prace projektowe w częściach dotyczących miejskiego parku i Rynku. Na cały projekt opiewający na ok. 22 mln zł Burmistrz uzyskał dofinansowanie unijne i z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego miasto otrzyma na ten cel 12.500.000 zł.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.