PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Ćwiczenia „Radiacja 2011”

Sobota, 21 maja 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikCzy jesteśmy przygotowani na kolejną Fukushimę? Co stałoby się gdyby wybuchła elektrownia atomowa znacznie bliżej nas? 17 maja nowotarski Urząd Miasta wziął udział w ćwiczeniach „Radiacja 2011” zorganizowanych przez Wojewodę Małopolskiego, których jednym z elementów była dystrybucja preparatów jodu stabilnego wśród mieszkańców województwa.


Ćwiczenia zakładały przemieszczanie się chmury radioaktywnej powstałej w wyniku bliżej nieokreślonej elektrowni atomowej nad nasze województwo, w tym nad Nowy Targ. Preparaty stabilnego jodu przechowywane są w Składnicy Agencji Rezerw Materiałowych w Zalesiu Golczewskim. Stamtąd w przypadku sytuacji kryzysowej mają zostać szybko rozdystrybuowane wśród mieszkańców Małopolski.

W Urzędzie Miasta powołany Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, który w ramach ćwiczeń w Nowym Targu polecił praktyczne uruchomienie jednego punktu dystrybucji preparatu stabilnego jodu przy Gimnazjum nr 1.

W ćwiczeniu „Radiacja2011” wzięła udział Straż Miejska i Maltańska Służba Medyczna. Wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń mają zostać podjęte na poziomie województwa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Torebka filcowa IITorebka filcowa IITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.