PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Kapituła „Trzeźwego Umysłu” w Nowym Targu

Poniedziałek, 13 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPełnomocnicy ds. uzależnień z różnych miast Polski, przedstawiciele Policji oraz osoby zaangażowane w kampanię „Zachowaj Trzeźwy Umysł” spotkali się w Nowym Targu na konferencji kapituły ZTU. Jak się okazuje, nasze miasto jest jednym z wzorowych przykładów realizacji profilaktyki przeciwko uzależnieniom.


Jednym z prelegentów konferencji był Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Marcin Jagła, który opowiedział o nowotarskich działaniach w ramach kampanii ZTU. Naczelnik Jagła jest jednym jednego z najbardziej aktywnych koordynatorów kampanii w Polsce, członkiem honorowej kapituły.

Pełnomocnicy z różnych miast bardzo chwalili burmistrza miasta za otwarte serce na sprawy społeczne i zrozumienie dla konsekwentnego realizowania miejskiego programu profilaktyki. Tymczasem już po raz jedenasty ruszyła kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W tegorocznej edycji uczestniczy blisko 900 samorządów z całego kraju. Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to realizowana od 2001 roku ogólnopolska akcja podejmująca problem profilaktyki uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze).

Jednym z najważniejszych celów jest promowanie konstruktywnych postaw, zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań prospołecznych. - Zależy nam na znalezieniu dobrej recepty na różne patologie, które pojawiły się wśród dzieci i młodzieży - mówi Piotr Adamski, pomysłodawca "ZTU" i szef przedsięwzięcia.

Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł" to wielki projekt profilaktyczny odbywający się w małych i dużych samorządach. Polega między innymi na propagowaniu zdrowego stylu życia wśród wszystkich mieszkańców gminy. Pomagają w tym specjalnie skonstruowane i zróżnicowane materiały, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (ulotki, plakaty, konkursy, chorągiewki), ich rodziców (ulotki, plakaty), nauczycieli (scenariusze zajęć), kierowców (ulotki), sprzedawców alkoholu (plakaty).

Już po raz 11. do instytucji w całym kraju dotarły materiały profilaktyczne, przeznaczone dla dzieci, ich rodziców, kierowców, nauczycieli, samorządowców. Do końca listopada w szkołach i gminach będą odbywać się konkursy indywidualne i zbiorowe, festyny, wywiadówki profilaktyczne, happeningi, kontrole policyjne połączone z rozdawaniem ulotek kampanii. Nowotarski akcent kampanii rozpoczął się od spotkania z pedagogami szkolnymi, którzy w szkołach podstawowych i gimnazjach pełnią funkcje koordynatorów "trzeźwego umysłu".

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Spinka góralska VSpinka góralska VMetalowa spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z kistkami) 13,5 cm.
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.