PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Nowotarski mechanik drugi w Polsce

Środa, 22 czerwca 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikMariusz Szewczyk, kierownik warsztatu nowotarskiej firmy Moto Service Adam Worwa zajął drugie miejsce w prestiżowym konkursie „Mechanik Roku 2011” przez firmę FOTA. To już kolejny sukces tego mechanika pracującego w Moto Service od piętnastu lat. Dwa lata temu zajął on również drugie miejsce, a w ubiegłym roku trzecie.


Konkurs miał charakter ogólnopolski, a eliminacje prowadzone były drogą internetową. Na trzydzieści pytań uczestnicy musieli odpowiedzieć w pół godziny, nie było więc szansy skonsultować odpowiedzi siedząc przed komputerem. Ten etap przeszedł także współwłaściciel Moto Service, Łukasz Worwa. Na finały do Kołobrzegu pojechali razem z Oskarem Pieprzakiem.

Na miejscu zorganizowane były półfinały teoretyczne z testem wielokrotnego wyboru – co było utrudnieniem w porównaniu do lat ubiegłych. Do finału zakwalifikowało się już tylko pięciu uczestników, którzy mieli do zrealizowania zadania praktyczne z różnych dziedzin eksploatacji pojazdów. Np. diagnozę tarczy hamulcowej z wykorzystaniem suwmiarki, mikromierza i czujnika zegarowego oraz analizę budowy pompy hamulcowej z określeniem czy nadaje się ona do układu z ABS czy nie. I tylko jeden z uczestników okazał się lepszy od Mariusza Szewczyka.

Łukasz Worwa, który wraz z rodziną podtrzymuje tradycje firmy założonej przez zmarłego trzy lata temu ojca, śp. Adama Worwy (byłego radnego miasta, inicjatora m.in. konkursu na najpiękniejszy ogród w mieście i fundatora pucharu w tym konkursie) podkreśla, że wysokie miejsce jego pracownika w Kołobrzegu to nie tylko sukces Moto Service, ale i znakomita promocja miasta. Nowotarżanie są już marką wśród czołówki polskich mechaników, a coroczny przyjazd na finały ich zmagań z regionalnymi smakołykami sprawia, że i miasto jest postrzegane bardzo pozytywnie.

Na zdjęciu od lewej Mariusz Szewczyk i Łukasz Worwa z dyplomem wywalczonym w Kołobrzegu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek "Trójeczka​"Wisiorek z trzema koralikami w groszki. Obwód 76 cm.
    50 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.