PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szlachetna paczka – sukces w Nowym Targu

Wtorek, 13 grudnia 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Tak naprawdę myślałam o kilku wolontariuszach, kilku rodzinach, kilku darczyńcach, a tu się okazało, że mamy pełny po brzegi magazyn – cieszyła się w niedzielę Agnieszka Klocek, koordynator akcji „Szlachetna paczka”. Akcja po raz pierwszy została zorganizowana na Podhalu przy wsparciu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i od razu odniosła sukces.


Wolontariuszy zgłosiło się aż 26. Po przeszkoleniu wyszukiwali oni rodziny, które zostały wytypowane do pomocy w ramach ogólnopolskiej akcji rozpoczętej w 2001 r. W niedzielę akcja została zakończona rozwiezieniem paczek, w czym pomagali nie tylko wolontariusze, ale również członkowie OSP z Frydmana i Waksmunda, Rycerze Kolumba oraz prywatni przewoźnicy. Akcję wsparły także cukiernie „Hajnos”, Mozdyniewicz” i „U Olka”, a także Gospoda Targowa.

Akcja „Szlachetna paczka” realizowana jest przez Stowarzyszenie Wiosna. Bezpośrednia pomoc od darczyńców trafia do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. Prezenty trafiają do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek średni VAniołek średni VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • 9 SIYŁ - KOLĘDY I PASTORAŁKI GÓRALSKIE - album dwupłytowy9 SIYŁ - KOLĘDY I PASTORAŁKI GÓRALSKIE - album dwupłytowyALBUM DWUPŁYTOWY zespołu 9 SIYŁ pt. "Przy betlejemskik horak" zawiera jedną płytę z kolędami i pastorałkami podhalańskimi - ponad 50 minut (w tym krótkie...
    32 zł
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.