PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Powstaną trzy szkolne place zabaw

Sobota, 14 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Plac zabaw przy SP nr 3 oddany 3 listopada ub.r. - fot. Piotr Rayski-PawlikNowy Targ otrzymał promesę na dotację do trzech szkolnych placów zabaw. Wojewoda dofinansuje takie place przy trzech nowotarskich szkołach podstawowych: nr 2, 5 i 11. Burmistrz Marek Fryźlewicz odebrał z rąk Wojewody Jerzego Millera promesę na dofinansowanie połowy kosztów realizacji tych placów.


Powstaną one w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”, który zakłada wspieranie organów prowadzących szkoły (w tym przypadku Gminę Miasto Nowy Targ) w zapewnianiu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych. Burmistrz Miasta Nowego Targu złożył trzy wnioski na projekty przy tych szkołach, przy których jest miejsce na realizację szkolnych placów zabaw i wszystkie trzy znalazły się na liście rankingowej Wojewody. W mieście istnieje już jeden taki plac, oddany w roku ubiegłym przy Szkole Podstawowej nr 3.

Suma przyznanych dotacji na wszystkie trzy place to ok. 300 tys. zł. Jest to kwota maksymalna. Jej rzeczywista wysokość będzie zależała od kosztów realizacji placów i wyniesie 50% całości.

Program „Radosna Szkoła” zakłada, że stworzenie przyszkolnych miejsc zabaw na świeżym powietrzu ma umożliwić realizowanie podstawy programowej kształcenia zintegrowanego w zakresie wychowania fizycznego, a także poszerzyć spektrum okazji do podejmowania aktywności ruchowej i doskonalenia umiejętności motorycznych oraz promowania nawyku czynnego spędzania czasu wolnego na powietrzu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria...
    145 zł
  • Ludowe etui na tablet VLudowe etui na tablet VLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem...
    950 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.