PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Budżet na rok 2012 przyjęty

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikSiedemnastoma głosami za, przy wstrzymujących głosach Radnych Grzegorza Luberdy, Jacentego Rajskiego, Janusza Tarnowskiego i Grzegorza Watychy Rada Miasta Nowego Targu uchwaliła budżet miasta na bieżący rok.


- Zwłaszcza w tym roku budżet jest kompromisem między marzeniami, oczekiwaniami, a możliwościami i realiami. Został wypracowany w toku trudnych i długich dyskusji, które spowodowały, że nie zadowala on wszystkich radnych, ale też nie przekreśla oczekiwań większości. Budżet jest nie tylko bardzo trudny, ale jest równaniem z wieloma niewiadomymi, tych niewiadomych jest dużo więcej niż w ubiegłych latach – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz tuż przed głosowaniem. – Ale trzeba pamiętać, że za każdą cyfrą w tym budżecie stoją ludzie, zwyczajni ludzie – podkreślił.

Uchwała budżetowa jest najważniejszym dokumentem przyjmowanym przez Radę Miasta. Projekt przygotowywany jest przez Burmistrza, a następnie głosowany przez Radę. Budżet to plan dochodów i wydatków miasta na cały rok. Jest to dokument „żywy”. W związku z tym, że nie sposób przewidzieć wszystkich dochodów i wysokości niektórych wydatków, w ciągu roku przyjmowane są poprawki do budżetu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek "Ogródek 5"Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.