PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Podsumowanie „Szkoły Charakterów”

Niedziela, 1 kwietnia 2012 r.
Autor: Krzysztof Aksamit

fot. Piotr Rayski-Pawlik29 marca podsumowano realizację przez Szkołę Podstawową Nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu projektu „Szkoła charakterów – przez sport do integracji” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.


W spotkaniu, którego gospodarzem był Burmistrz Miasta, uczestniczyli przedstawiciele Eurorgionu „Tatry”, Urzędu Miasta Nowy Targ, Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu, rodziców dzieci objętych działaniami Projektu, jak również Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli w Nowym Targu.

Zakończenie realizacji Projektu było również okazją do złożenia podziękowań za okazywaną pomoc i zaangażowanie w realizacji tego skomplikowanego przedsięwzięcia.

Realizatorzy Projektu szczególne podziękowania skierowali do Pana Marka Fryźlewicza – Burmistrza Miasta Nowy Targ, Pana Antoniego Nowaka – Dyrektora Euroregionu „Tatry”, Pana Łukasza Dłubacza – Skarbnika Miasta, Pana Janusza Stopki – Naczelnika Wydziału Oświaty, Pani Małgorzaty Górki – Opiekuna Projektu, Pani Małgorzaty Arct-Gacek i Pani Jadwigi Nowak z Zespołu Obsługi Ekonomicznej Szkół i Przedszkoli w Nowym Targu, a także Pana Roberta Zamralika reprezentującego rodziców uczniów i Pana Jurija Fabis – dyrektora Zaakladnej Skoly w Kieżmarku na Słowacji, która współuczestniczyła w realizacji Projektu.

Projekt realizowano w okresie od kwietnia 2011r. do marca 2012r.

W ramach projektu m.in. wyprodukowano pakiety edukacyjne; zakupiono wyposażenie sportowe dla uczniów, trenujących grę w hokeja na lodzie; zorganizowano międzynarodowy obóz szkoleniowy; zorganizowano Międzynarodowy Turniej Hokejowy o Puchar Euroregionu „Tatry”; przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli, jak również przeprowadzono dodatkowe zajęcia w szkołach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala...
    55 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.