PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Plac budowy przekazany wykonawcy

Środa, 4 kwietnia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW poniedziałek w południe Urząd Miasta przekazał firmie Strabag sp. z o.o. z Warszawy część Rynku, która będzie rewitalizowana. Wbrew obawom mieszkańców ruch drogowy jezdniami Rynku będzie się odbywał normalnie, natomiast zamknięte zostały już obydwa parkingi.


W poniedziałek parkowanie na tzw. małym parkingu odbywało się tylko dlatego, że wykonawca nie zdążył do południa ogrodzić całej płyty Rynku. We wtorek jednak cała wewnętrzna część będzie już ogrodzona i pozostanie tylko przejście do ratusza od strony wschodniej.

Prace obejmą przebudowę nawierzchni w obrębie płyty Rynku na powierzchnię z płyt granitowych, reorganizację zieleni niskiej i wysokiej wraz z ograniczeniem zieleni szczególnie wysokiej, przebudowę oświetlenia płyty Rynku wraz z oświetleniem pierzei, iluminację elementów płyty Rynku przede wszystkim budynku Ratusza, kapliczki św. Jana Kantego oraz fontanny, wykonanie niezbędnych przyłączy zabezpieczających realizację obiektów małej architektury, przebudowę układu funkcjonalnego w obrębie płyty Rynku, ograniczenie miejsc postojowych z zachowaniem ich niezbędnej ilości dla prawidłowego funkcjonowania Rynku (zatoki parkingowe usytuowane na dłuższych krawędziach czworoboku rynku).

Zmieniona zostanie lokalizacja pomnika Władysława Orkana. Na Rynku przywrócona zostanie fontanna zaaranżowana w poziomie powierzchni płyty, zaś modernizowana płyta Rynku dostosowana będzie do lokalizacji tzw. małej gastronomii -„ogródków letnich” oraz przeprowadzania imprez masowych.

Ruch kołowy wokół Rynku pozostaje bez zmian, przewiduje się w ramach zadania przeprowadzenie konserwacji istniejącej nawierzchni jezdni z kostki granitowej.

Rewitalizacja Centrum Nowego Targu, w ramach której odbywa się remont Rynku to projekt unijny współfinansowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Prace zgodnie z umową potrwają do końca września tego roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA -...
    160 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na...
    35 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.