PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Plac budowy przekazany wykonawcy

Środa, 4 kwietnia 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikW poniedziałek w południe Urząd Miasta przekazał firmie Strabag sp. z o.o. z Warszawy część Rynku, która będzie rewitalizowana. Wbrew obawom mieszkańców ruch drogowy jezdniami Rynku będzie się odbywał normalnie, natomiast zamknięte zostały już obydwa parkingi.


W poniedziałek parkowanie na tzw. małym parkingu odbywało się tylko dlatego, że wykonawca nie zdążył do południa ogrodzić całej płyty Rynku. We wtorek jednak cała wewnętrzna część będzie już ogrodzona i pozostanie tylko przejście do ratusza od strony wschodniej.

Prace obejmą przebudowę nawierzchni w obrębie płyty Rynku na powierzchnię z płyt granitowych, reorganizację zieleni niskiej i wysokiej wraz z ograniczeniem zieleni szczególnie wysokiej, przebudowę oświetlenia płyty Rynku wraz z oświetleniem pierzei, iluminację elementów płyty Rynku przede wszystkim budynku Ratusza, kapliczki św. Jana Kantego oraz fontanny, wykonanie niezbędnych przyłączy zabezpieczających realizację obiektów małej architektury, przebudowę układu funkcjonalnego w obrębie płyty Rynku, ograniczenie miejsc postojowych z zachowaniem ich niezbędnej ilości dla prawidłowego funkcjonowania Rynku (zatoki parkingowe usytuowane na dłuższych krawędziach czworoboku rynku).

Zmieniona zostanie lokalizacja pomnika Władysława Orkana. Na Rynku przywrócona zostanie fontanna zaaranżowana w poziomie powierzchni płyty, zaś modernizowana płyta Rynku dostosowana będzie do lokalizacji tzw. małej gastronomii -„ogródków letnich” oraz przeprowadzania imprez masowych.

Ruch kołowy wokół Rynku pozostaje bez zmian, przewiduje się w ramach zadania przeprowadzenie konserwacji istniejącej nawierzchni jezdni z kostki granitowej.

Rewitalizacja Centrum Nowego Targu, w ramach której odbywa się remont Rynku to projekt unijny współfinansowany w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Prace zgodnie z umową potrwają do końca września tego roku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm...
    30 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.