PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Nowy Targ

Wiadomości

Dyscyplina finansów – odpowiada nie tylko urzędnik

Środa, 23 maja 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-Pawlik- Nie tylko urzędnik odpowiada za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, ale każdy kto dotknął środków publicznych. Jeżeli miał w ręce środki publiczne, wykonywał czynności, dysponował nimi i w jakikolwiek sposób naruszył przepisy, musi się liczyć z tym, że może stanąć na dyscyplinie finansów publicznych – ostrzegał w poniedziałek podczas szkolenia w nowotarskim Urzędzie Miasta Janusz Kot, prezes krakowskiej Regionalnej Izby Obrachunkowej.


11 lutego br. weszła w życie nowelizacja Ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, która znacznie rozszerzyła zakres osób podlegających odpowiedzialności za naruszenie zasad prawidłowej gospodarki finansowej środkami publicznymi. - Czy to jest klub sportowy, czy to jest organizacja pozarządowa, niezależnie kto to jest, czy osoba fizyczna, prawna, nie ma to najmniejszego znaczenia. Osoby, które wydają pieniądze publiczne muszą to wiedzieć. Muszą sobie uświadamiać, że to są pieniądze publiczne. A ponieważ są to pieniądze publiczne, to należy im się szacunek. Ten szacunek ma się przejawiać tym, że będą one wydawane zgodnie z obowiązującą umową – objaśniał zmiany prezes Kot.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.