PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Gratulacje dla prof. Regulskiego

Piątek, 6 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikProf. Jerzy Regulski, współtwórca reformy samorządowej, a obecnie społeczny doradca Prezydenta RP ds. samorządu został odznaczony Orderem Orła Białego za zasługi dla transformacji politycznej i ustrojowej kraju, oraz za konstruktywne działania na rzecz rozwoju demokracji lokalnej i reformy samorządu terytorialnego. Z tej okazji gratulacje przesłał mu Burmistrz Marek Fryźlewicz.


- Przyznanie Panu Profesorowi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego najwyższego polskiego odznaczenia – Orderu Orła Białego za szczególne zasługi dla rozwoju samorządności i demokracji lokalnej, to również dla nas radość i satysfakcja, że Pańskie dokonania na tym polu zostały w ten sposób, nie tylko zauważone i docenione, ale też potwierdzają poparcie dla samorządności ze strony najwyższych władz naszej Ojczyzny – napisał Burmistrz Fryźlewicz. 

- My samorządowcy tego najniższego gminnego szczebla potrafimy docenić Pana zaangażowanie i pasję dla pozytywnych przemian w Polsce, bo sami pracując w samorządach lokalnych i borykając się z licznymi problemami cenimy tych, którzy nas wspierają w realizacji naszych niełatwych zadań. Spotykając się z Panem Profesorem wielokrotnie przy różnych okazjach, jesteśmy wdzięczni najbardziej za te spotkania „na dole”, w Nowym Targu, podczas których mogliśmy w osobistym kontakcie porozmawiać o naszych samorządowych dokonaniach i osiągnięciach, ale też problemach i wyzwaniach.

Jeszcze raz, serdecznie Panu Profesorowi w imieniu władz, samorządu Miasta Nowego Targu gratuluję i zapraszam do Nowego Targu – czytamy w liście gratulacyjnym. 

W 2010 r. prof. Regulski osobiście odwiedził Nowy Targ uprzedzając jednocześnie, iż ważne obowiązki uniemożliwiają mu obecność na nowotarskich uroczystościach związanych z 20-leciem samorządu terytorialnego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł
  • Torebka filcowa XTorebka filcowa XTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.