PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Gratulacje dla prof. Regulskiego

Piątek, 6 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikProf. Jerzy Regulski, współtwórca reformy samorządowej, a obecnie społeczny doradca Prezydenta RP ds. samorządu został odznaczony Orderem Orła Białego za zasługi dla transformacji politycznej i ustrojowej kraju, oraz za konstruktywne działania na rzecz rozwoju demokracji lokalnej i reformy samorządu terytorialnego. Z tej okazji gratulacje przesłał mu Burmistrz Marek Fryźlewicz.


- Przyznanie Panu Profesorowi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego najwyższego polskiego odznaczenia – Orderu Orła Białego za szczególne zasługi dla rozwoju samorządności i demokracji lokalnej, to również dla nas radość i satysfakcja, że Pańskie dokonania na tym polu zostały w ten sposób, nie tylko zauważone i docenione, ale też potwierdzają poparcie dla samorządności ze strony najwyższych władz naszej Ojczyzny – napisał Burmistrz Fryźlewicz. 

- My samorządowcy tego najniższego gminnego szczebla potrafimy docenić Pana zaangażowanie i pasję dla pozytywnych przemian w Polsce, bo sami pracując w samorządach lokalnych i borykając się z licznymi problemami cenimy tych, którzy nas wspierają w realizacji naszych niełatwych zadań. Spotykając się z Panem Profesorem wielokrotnie przy różnych okazjach, jesteśmy wdzięczni najbardziej za te spotkania „na dole”, w Nowym Targu, podczas których mogliśmy w osobistym kontakcie porozmawiać o naszych samorządowych dokonaniach i osiągnięciach, ale też problemach i wyzwaniach.

Jeszcze raz, serdecznie Panu Profesorowi w imieniu władz, samorządu Miasta Nowego Targu gratuluję i zapraszam do Nowego Targu – czytamy w liście gratulacyjnym. 

W 2010 r. prof. Regulski osobiście odwiedził Nowy Targ uprzedzając jednocześnie, iż ważne obowiązki uniemożliwiają mu obecność na nowotarskich uroczystościach związanych z 20-leciem samorządu terytorialnego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki...
    100 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.