PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Prawie cztery miliony na ścieżki

Sobota, 28 lipca 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikPonad trzy miliony dziewięćset tysięcy złotych dofinansowania ścieżek rowerowych w Nowym Targu trafi do miejskiej kasy dzięki decyzji samorządu województwa uwzględniającego nasz wniosek. Co najważniejsze, część pieniędzy zostanie przeznaczone na planowane w harmonogramie inwestycje, ale dofinansowane zostały też już zrealizowane inwestycje, takie jak kładka na Białym Dunajcu.


Całkowity koszt projektu pn. „Budowa szlaku rowerowego w Nowym Targu” złożonego przez Urząd Miasta w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego to ponad 5.2 mln zł. W projekcie zostały ujęte gotowa już kładka oraz zagospodarowanie terenów rekreacyjnych w jej pobliżu (na skarpie). Z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pieniądze zostaną przeznaczone także na budowaną właśnie ścieżkę wzdłuż Białego Dunajca (obecnie trwają prace obok ul. Sikorskiego), która dotrze do gotowej już ścieżki na Bałęzowem i wiodącej przez most. Ścieżka wieść będzie także lewym brzegiem Czarnego Dunajca, przez kładkę przy lodowisku aż do Parku Miejskiego. 

To kolejny sukces Urzędu Miasta przy ubieganiu się o zewnętrzne środki na dofinansowanie miejskich inwestycji. Niedawno, przypomnijmy, przyszła wiadomość, że Minister Sportu dofinansuje sportową część basenu kwotą do 5 mln. zł.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.