PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Dzień Edukacji Narodowej w Nowym Targu

Wtorek, 16 października 2012 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

Dzień Edukacji Narodowej w Nowym TarguKwiaty i nagrody dla dyrektorów szkół oraz wyróżnionych nauczycieli wręczył w poniedziałek w Gimnazjum nr 1 Burmistrz Marek Fryźlewicz podczas nowotarskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz Miasta, resortu edukacji i wyróżnieni pedagodzy.


- To dzisiejsze święto to nasza polska tradycja, ale też i nowotarska, by spotkać się i złożyć życzenia tym, którzy pracują w dziele edukacji, podziękować, również wręczyć gratulacje – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz. - Najważniejszym przejawem wdzięczności uczniów i szacunkiem względem nauczyciela jest uczenie się. Myślę że w Nowym Targu tak się dzieje, może nie we wszystkich przypadkach, ale ta wdzięczność uczniów wyrażana poprzez dobrą naukę jest widoczna, bo przecież nasze wyniki testów kompetencyjnych w szkołach podstawowych i gimnazjach są lepsze niż średnia w powiecie, czy w Małopolsce i za to należą się państwu gratulacje – dodał.

Po uroczystości wręczenia nagród gimnazjaliści w humorystycznym programie pt. „Każdy ma prawo marzyć inaczej” przedstawili scenki na temat marzeń lepszych i gorszych uczniów, a także nauczycieli i władz oświatowych.

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.