PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szkolenie dla stowarzyszeń

Środa, 9 października 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Szkolenie dla stowarzyszeńKonsultacja programu współpracy ze stowarzyszeniami społecznymi oraz warsztaty w zakresie prawidłowego wypełniania druków ofertowych i omówienie najczęściej popełnianych błędów przy rozliczaniu dotacji były tematami spotkania w Urzędzie Miasta zorganizowanego dla organizacji pozarządowych. W drugiej połowie listopada uruchomione zostaną konkursy dla stowarzyszeń i spotkanie zostało zorganizowane celem efektywnej współpracy w zakresie realizacji zadań samorządu przez organizacje społeczne.


Nowy Targ od wielu lat jest liderem współpracy z organizacjami społecznymi. W ramach konkursów zleca im zadania własne gminy, na które zwycięzcy konkursów otrzymują dotacje. Dotacje te są rozliczane po realizacji owych zadań. Jest ich sporo, ponieważ samorząd miejski ma obowiązki w zakresie organizacji sportu szkolnego, turystyki, szeroko rozumianej opieki społecznej obejmującej także osoby niepełnosprawne, oraz przeciwdziałania uzależnieniom. Miasto zamiast samodzielnie realizować te obowiązki, rozpisuje konkursy i biorą w nich udział organizacje specjalizujące się w danych obszarach działalności, dysponujące kadrą lepiej przygotowaną do merytorycznych działań.

Za tą metodę realizacji swoich zadań, a jednocześnie za współpracę z organizacjami społecznymi Nowy Targ był wielokrotnie nagradzany przez Marszałka Województwa Małopolskiego w konkursie „Wektory Współpracy”.

W ramach piątkowego szkolenia Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Marcin Jagła przeprowadził warsztaty w zakresie prawidłowego wypełniania druków ofertowych na projekty składane w konkursach. Podkreślił na co zwracać uwagę żeby oferta nie została np. odrzucana z powodu błędów formalnych. Omówiony został też program współpracy miasta z organizacjami, który przyjmowany jest co roku w ramach uchwały Rady Miasta, a którego konsultacja z zainteresowanymi jest obowiązkowa.

Studium analizy przypadku najczęściej popełnianych błędów w rozliczeniach przeprowadziła Elżbieta Stępińska, Główna Księgowa UM. W ramach konkursów organizacje otrzymują bowiem podawane do publicznej wiadomości kwoty pieniężne, które następnie muszą być rozliczone zgodnie z zadeklarowanym w ofercie konkursowej celem. A to musi być dobrze udokumentowane, by zwycięzcy konkursu nie narazić na konieczność zwrotu dotacji.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego...
    7 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.