PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji

Wtorek, 19 listopada 2013 r.
Autor: Anna Koszarek –Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji

Szkolny Organizator Rozwoju EdukacjiOd 1 sierpnia 2013 r. w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nowym Targu działa jedenastu Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji - SORE. Są to osoby wspierające pracę szkół i przedszkoli biorących udział w projekcie pn. „Pilotaż sukcesem zmian”, (realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół) współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Każdy z SORE ma „pod opieką” od kilku do kilkunastu szkół/przedszkoli,
zależności od wymiaru zatrudnienia. Z ich pomocą Dyrektorzy szkół/przedszkoli oraz Rady Pedagogiczne realizują założenia projektu, mającego na celu poprawę jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli poprzez kompleksowe wsparcie spójne z potrzebami 93 szkół/przedszkoli Powiatu Nowotarskiego.

Działalność każdego ze Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji polega na zbudowaniu relacji z Dyrektorem i Radą Pedagogiczną w swojej szkole/przedszkolu, wspólnym przeprowadzeniu diagnozy i skonstruowaniu Rocznego Planu Wspomagania. Ponadto SORE odpowiada za prawidłową organizację działań związanych z zewnętrznym wspomaganiem, pozostaje w stałym kontakcie ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w realizację Rocznego Planu Wspomagania. Wspiera również nauczycieli w czasie wdrażania nowych umiejętności i wypracowanych procedur.

„Naszym priorytetem jest nawiązanie dobrych relacji z Dyrektorem i nauczycielami w szkołach, przedszkolach oraz „wejście” w ich życie. Dobra współpraca nauczycieli przy stawianiu diagnozy i wyborze obszaru doskonalenia to bardzo ważne elementy, mające wpływ na powodzenie projektu - mówi wieloletnia nauczycielka mgr Anna Dyda - Szkolny Organizator Rozwoju Edukacji - Pomimo, iż pierwszy raz pojawiliśmy się w szkołach i przedszkolach z początkiem września, czyli w najgorętszym okresie dla każdej placówki - zostaliśmy tam bardzo miło przyjęci, za co serdecznie dziękujemy!”.
SORE - mgr Robert Dębski, wieloletni nauczyciel: „Nie mniej istotne jest pozytywne nastawienie nauczycieli i wiara w sukces całego „przedsięwzięcia” Częste wizyty w szkołach i spotkania z nauczycielami pozwalają nam poznać rzeczywistość danej placówki, a co za tym idzie dobrać jak najefektywniejsze rodzaje szkoleń i warsztatów. To cała Rada Pedagogiczna wskazuje, jakie szkoła ma potrzeby, co należałoby udoskonalić”.

Praca Szkolnych Organizatorów Rozwoju Edukacji to na co dzień wizyty w szkołach, przedszkolach, spotkania z kadrą nauczycielską, Dyrektorami, konsultacje z Poradniami Psychologiczno – Pedagogicznymi, Biblioteką Pedagogiczną, Placówką doskonalenia Nauczycieli, ale również opracowywanie, tak istotnej w realizacji projektów unijnych, dokumentacji.
„Jesteśmy pracownikami mobilnymi – mówi SORE mgr Jakub Dyda – Wyjazdów do szkół i przedszkoli jest sporo… spotkania z Dyrektorami, warsztaty, szkolenia, konsultacje. Ponadto jesteśmy zawsze do dyspozycji biura projektu, tam zawsze znajdzie się praca dla nas”.

Biuro projektu pn. „Pilotaż sukcesem zmian” mieści się w Nowym Targu przy
ul. Kościuszki 3, gdzie w każdy poniedziałek w godzinach od 15.00 – 17.00 Szkolni Organizatorzy Rozwoju Edukacji pełnią dyżur i uczestniczą w systematycznych spotkaniach cyklicznych. Każdy z nauczycieli, Dyrektorów szkół/przedszkoli biorących udział w projekcie oraz inne zainteresowane osoby mogą skonsultować się, doradzić, uzyskać niezbędne informacje o projekcie. Ponadto wszystkie aktualności dotyczące ich działalności zamieszczane są na bieżąco na stronie internetowej projektu www.pore.nowotarski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.