PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Zote gody nowotarskich par

Środa, 4 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Zote gody nowotarskich par"Udane małżeństwo zależy od dwóch rzeczy: od znalezienia właściwej osoby i od bycia właściwą osobą" – tym cytatem amerykańskiego piosenkarza Jacksona Browna Burmistrz Marek Fryźlewicz podsumował jubileusz 50-lecia 34 par małżeńskich z terenu Nowego Targu, które we środę zostały zaproszone do wspólnego świętowania złotych godów. Podczas spotkania Burmistrz wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane jubilatom przez Prezydenta RP.


- Wartość tego święta jest coraz większa i to z różnych przyczyn. Kiedy to sama instytuacja małżeństwa jest kwestionowana przez współczesną cywilizację, zwłaszcza zachodnią, kiedy rozpada się około jedna trzecia małżeństw w Polsce, my świętujemy jubileusz tych, którzy pół wieku temu powiedzieli sobie "tak" i przetrwali wszystkie trudne, ale też i mam nadzieję, wiele radosnych chwil - powiedział Burmistrz składając jubilatom gratulacje i życzenia z okazji ich święta.

W tym roku złote gody obchodzili: Jadwiga i Michał Aleksandrowicz, Maria i Zdzisław Babczakiewicz, Helena i Jan Bartosz, Maria i Ludwik Białoń, Helena i Maciej Bryniarscy, Krystyna i Jakub Bryniarscy, Aleksandra i Jan Fryźlewicz, Stanisława i Władysław Fryźlewicz, Anna i Stanisław Jachymiak, Barbara i Władysław Jakubiec, Anna i Józef Kaleciak, Anna i Kazimierz Kowalczyk, Konrada i Jan Krzak, Władysława i Zygmunt Kudasik, Alfreda i Michał Kulig, Jadwiga i Roman Kuros, Maria i Stanisław Lenart. Zofia i Stanisław Mirga, Wiktoria i Zbigniew Pajerscy, Zofia i Józef Pęksa, Ludwika i Mieczysław Preneta, Maria i Władysław Rudnik, Cecylia i Władysław Słowakiewicz, Anna i Franciszek Sproch, Genowefa i Jan Studentowicz, Zofia i Adam Suscy, Stanisława i Jan Szewczyk, Maria i Franciszek Szlaga, Maria i Franciszek Ścisłowicz, Marianna i Wojciech Tkaczyk, Zofia i Antoni Twaróg, Weronika i Józef Wojtas, Stanisława i Tadeusz Wojtas oraz Maria i Józef Zborowscy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość...
    130 zł
  • „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”„Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”Płyta DVD zawiera widowisko „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu” (2 godz. 23 min.) zarejestrowane podczas premiery w 2011 roku w Zakopanem, w kinie Sokół...
    35 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.