PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szlachetna Paczka po raz trzeci

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Szlachetna Paczka po raz trzeciJuż po raz trzeci Nowy Targ współuczestniczył w organizacji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka zbierającej dary dla najuboższych rodzin. W tym roku (nie licząc kilku miejscowości powiatów sądeckich obsługiwanych przez nowotarski sztab) Szlachetna Paczka trafiła do 53 rodzin w Nowym Targu i okolicach. Jak w poprzednich latach gościnnych pomieszczeń użyczyła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Zanim w ogóle doszło do dystrybucji paczek, co miało miejsce w ostatnią sobotę i niedzielę, wolontarusze znajdowali rodziny i kwalifikowali je akcji. Następnie znajdowani byli darczyńcy, zazwyczaj grupy osób, lub instytucje i to właśnie dzięki ich hojności udawało się zakupić rzeczy potrzebne rodzinom objętym pomocą akcji.

W tym i w poprzednim roku z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta Pawła Liszki w akcji Szlachetna Paczka wzięli udział również nowotarscy radni. Nie udało się jeszcze zebrać środków na całą paczkę, bo to spory wydatek, ale i tak udało się wspólnie z Kręgiem Domowego Kościoła oraz pracownikami BZ WBK obdarować jedną z rodzin.

Ile szczęścia przyniosły dary Szlachetnej Paczki obrazuje właśnie Przewodniczący Liszka, który wprost od wolontariuszki dostał laurki z podziękowaniem dla darczyńców za paczkę, a według jej relacji jeden z chłopców był tak szczęśliwy z otrzymanych butów, że deklarował iż zamierza w nich pierwszej nocy spać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.