PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szlachetna Paczka po raz trzeci

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Szlachetna Paczka po raz trzeciJuż po raz trzeci Nowy Targ współuczestniczył w organizacji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka zbierającej dary dla najuboższych rodzin. W tym roku (nie licząc kilku miejscowości powiatów sądeckich obsługiwanych przez nowotarski sztab) Szlachetna Paczka trafiła do 53 rodzin w Nowym Targu i okolicach. Jak w poprzednich latach gościnnych pomieszczeń użyczyła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Zanim w ogóle doszło do dystrybucji paczek, co miało miejsce w ostatnią sobotę i niedzielę, wolontarusze znajdowali rodziny i kwalifikowali je akcji. Następnie znajdowani byli darczyńcy, zazwyczaj grupy osób, lub instytucje i to właśnie dzięki ich hojności udawało się zakupić rzeczy potrzebne rodzinom objętym pomocą akcji.

W tym i w poprzednim roku z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta Pawła Liszki w akcji Szlachetna Paczka wzięli udział również nowotarscy radni. Nie udało się jeszcze zebrać środków na całą paczkę, bo to spory wydatek, ale i tak udało się wspólnie z Kręgiem Domowego Kościoła oraz pracownikami BZ WBK obdarować jedną z rodzin.

Ile szczęścia przyniosły dary Szlachetnej Paczki obrazuje właśnie Przewodniczący Liszka, który wprost od wolontariuszki dostał laurki z podziękowaniem dla darczyńców za paczkę, a według jej relacji jeden z chłopców był tak szczęśliwy z otrzymanych butów, że deklarował iż zamierza w nich pierwszej nocy spać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał...
    50 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.