PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Nowy Targ

Wiadomości

Szlachetna Paczka po raz trzeci

Poniedziałek, 9 grudnia 2013 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik, doradca Burmistrza ds. komunikacji społecznej

Szlachetna Paczka po raz trzeciJuż po raz trzeci Nowy Targ współuczestniczył w organizacji ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka zbierającej dary dla najuboższych rodzin. W tym roku (nie licząc kilku miejscowości powiatów sądeckich obsługiwanych przez nowotarski sztab) Szlachetna Paczka trafiła do 53 rodzin w Nowym Targu i okolicach. Jak w poprzednich latach gościnnych pomieszczeń użyczyła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.


Zanim w ogóle doszło do dystrybucji paczek, co miało miejsce w ostatnią sobotę i niedzielę, wolontarusze znajdowali rodziny i kwalifikowali je akcji. Następnie znajdowani byli darczyńcy, zazwyczaj grupy osób, lub instytucje i to właśnie dzięki ich hojności udawało się zakupić rzeczy potrzebne rodzinom objętym pomocą akcji.

W tym i w poprzednim roku z inicjatywy Przewodniczącego Rady Miasta Pawła Liszki w akcji Szlachetna Paczka wzięli udział również nowotarscy radni. Nie udało się jeszcze zebrać środków na całą paczkę, bo to spory wydatek, ale i tak udało się wspólnie z Kręgiem Domowego Kościoła oraz pracownikami BZ WBK obdarować jedną z rodzin.

Ile szczęścia przyniosły dary Szlachetnej Paczki obrazuje właśnie Przewodniczący Liszka, który wprost od wolontariuszki dostał laurki z podziękowaniem dla darczyńców za paczkę, a według jej relacji jeden z chłopców był tak szczęśliwy z otrzymanych butów, że deklarował iż zamierza w nich pierwszej nocy spać.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Torebka filcowa ITorebka filcowa ITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą...
    160 zł
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.